Farba červených vlasov: kto prichádza, ako si vybrať odtieň

Chcete sa stať jasnými, nápadnými, atraktívnymi, jedinečnými? Červené vlasy vám pomôžu vytvoriť nezvyčajný obraz!

Kto je červený?

Keď sme sa rozhodli maľovať pramene v červenej farbe, neponáhľajte sa do salónu, pretože táto veľmi odvážna farba nie je pre každého. Pri výbere musíte vziať do úvahy tón pleti a očný tón:

 • Jasne nasýtená farba vyhovuje majiteľom tmavej pokožky a hnedých alebo zelených očí;
 • Tmavo červená vyzerá skvele na hnedovlasých ženách a brunetkách s broskyňovou kožou;
 • Svetlovlasí a blondínky by sa mali rozhodnúť pre ohnivý červený odtieň.
Kto je červený, nie je vhodný?

Pravidlom je, že kreatívni jednotlivci, uvoľnení a výnimoční, dávajú prednosť červenej farbe, preto je lepšie, aby si sivé myši, ktoré nie sú zvyknuté na zvýšenú pozornosť zvonku, vybrali iný odtieň. Skúsenosti tiež ukazujú, že červená by sa mala vyhnúť žltým odtieňom kože. V tomto prípade môže pridať takmer 10 rokov aj mladému dievčaťu. Tento tón nie je vhodný pre dievčatá s problémovou pokožkou (sčervenanie, akné), pretože sa zameriava len na nepríjemné chyby.

Pestrá paleta

Luxusné odtiene červených vlasov vám priťahujú oči a umožňujú vám vybrať si, čo vám presne vyhovuje.

mahagón

Táto veľmi módna farba môže mať dve možnosti - hnedý a šarlátový tón. Len perfektný spôsob pre dospelých a zrelé dámy - maľuje na sivej srsti a vyhladzuje vrásky. Samozrejme, takýto odtieň je veľmi nápadný, ale so správnym make-upom a dobrou šatníkovou skriňou vyzerá mahagón veľmi elegantne.

Tmavo červená

Tento bohatý odtieň je podobný strapcom zrelých čerešní. Je ideálny pre ženy s tmavou a olivovou pokožkou, rovnako ako hnedé oči a tmavé vlasy.

Meď červená

Vyzerá to veľmi krásne a najprirodzenejšie, najmä na dlhých prameňoch. Dievča s takýmto odtieňom by malo mať bledú pokožku, sotva sa dotýkať opálením a svetlohnedými očami (to je typ jesennej farby). Aj keď iné možnosti (šedá, zelená, modré oči a olivová alebo zlatá koža), to vyzerá o nič menej pôsobivé. Hlavná vec je tvár. Nemalo by mať akné, pehy alebo začervenanie.

Flame red

Ďaleko od všetkých rozhodujú o tejto impulzívnej farbe. Ak sa bojíte riskovať, skúste spustiť len svetlé akcenty. Páči sa vám výsledok? Plne krásna v "ohni". Pamätajte si ohnivú červenú

vyžaduje predchádzajúce objasnenie, ktoré nemôže ovplyvniť zdravie vlasov. Dôverujte tomuto postupu len profesionálom, nevykonávajte ho doma.

burgundské

V trende niekoľko sezón. To je najmä na chuť žien po 30. Burgundsko vstrebáva gaštan, červené a fialové farby. Tento farebný koktail dodá vašim vlasom neuveriteľne silný lesk.

Ako maľovať pramene v červenej farbe?

Pre farbenie prameňov v tejto veľmi svetlej farbe existuje až tri moderné technológie. Zvážte každú z nich.

Red Ombre

Skryť ohnivé jazyky vo vlasoch - skutočný trend sezóny. Najziskovejší základ je čierny, ale blondínky často používajú tento "trik". Hlavná vec je, že hranice nie sú nad lícnymi kosťami.

Červené zvýraznenie

Pre tých, ktorí nechcú maľovať pramene v červenej farbe, odporúčame pozrieť sa na zvýraznenie. Mladé odvážne dievčatá budú určite ako svetlé pramene na svetlom základe. A dospelá madam bude určite potešená akcentom na tmavom pozadí.

Zafarbte špičky červenej farby

Teraz je veľmi módne farbiť vlasy končí v rôznych odtieňoch, a červená je vodca medzi nimi. Ak chcete vystúpiť z davu, vytvoriť šťavnatý nápadný obraz a nie pokaziť vlasy, chodiť s farbivom zloženie len na koncoch vlasov. Môžete to urobiť doma:

 1. Približne jeden týždeň pred nadchádzajúcim zasadnutím musíte aplikovať zvlhčovače. To je potrebné, aby sa červená farba nesplachovala.
 2. Naneste zmes na pramene, podľa pokynov jasne.
 3. Umyte si hlavu teplou vodou (iné teploty môžu nepriaznivo ovplyvniť konečný odtieň).

Ako udržať červenú?

Červené vlasy potrebujú veľmi kompetentnú starostlivosť, pretože pigment sa vymyje rýchlejšie ako iné (kvôli väčším molekulám). Strach o odchode nie je po 2-3 týždňoch, keď sa odtieň začal blednúť, ale hneď po maľovaní. V tomto prípade nám pomôžete naše užitočné tipy.

 • Tip 1. Na zachovanie farby použite špeciálne šampóny, balzamy, kondicionéry. Spreje nebudú zbytočné, aby sa zvýšil lesk vlasov.
 • Tip 2. Natierajte iba na čisté pramene. Takže pigment sa lepšie uchopí. Nebojte sa o svoje vlasy - moderné farbivá sa stali menej škodlivými.
 • Tip 3. Počas dvoch dní po zákroku si neumývajte vlasy ani nechodte na pláž alebo do solária.
 • Tip 4. Zabudnite na stylingové výrobky - prispievajú k strate lesku a vylúhovaniu pigmentu.
 • Tip 5. Maľovanie len vysoko kvalitnými farbivami (L'Oreal alebo Garnier).
 • Tip 6. Čím častejšie umývate vlasy, tým rýchlejšie farba vybledne. Opakujte postup nie viac ako dvakrát týždenne. Pre tých, ktorí sú zvyknutí na každodenné umývanie, odborníci odporúčajú opláchnuť pramene čistou vodou a aplikovať balzam alebo kondicionér na tipy.
 • Tip 7. Ak chcete zachovať tieň, môžete použiť tonikum alebo basu a hennu.
 • Tip 8. Ďalším dobrým ťahom je pridanie farbiva bez amoniaku do šampónu na vlasy.
 • Tip 9. S bieleným vlasovým pigmentom odchádza veľmi rýchlo, takže musíte vynaložiť veľa úsilia na zachovanie tieňa.

Bude pre vás zaujímavé: akú farbu máte?

Ako odstrániť červený odtieň?

Nežiaduce červené vlasy sa môžete zbaviť nielen v salónoch, ale aj doma. Namiesto chemikálií používajte ľudové prostriedky:

 • Rozotrite teplý rastlinný olej (lopúcha, olivy, ľan) s malým množstvom brandy alebo piva do prameňov. Túto masku urobte tri hodiny pred umytím hlavy;
 • Namiesto oleja, môžete si vziať harmanček odvar;
 • To pomôže maske medu. Musí byť nanesený v dostatočne hrubej vrstve a na vrchu pokrytý fóliou a šatkou.

Asi za jeden týždeň nielenže odstránite nežiaducu farbu, ale aj uzdravíte svoje pramene.

Loading...