2 mesiace bez odstraňovania chĺpkov

Jednou z moderných metód odstraňovania chĺpkov je shugaring, nazývaný aj cukor alebo perzská epilácia. Ale táto metóda nie je tak moderná, už dlho ju používajú východné ženy a dokonca aj Nefertiti. Základom, ako v našej dobe, bola zmes cukru. Len v modernom svete sa k nej pridávajú rôzne upokojujúce doplnky.

Shugaring - postup, ktorý bude vaše telo hladké po dlhú dobu

Základné indikácie na odstránenie perzských vlasov

Hlavným ukazovateľom je ochlpenie tela, ženy s nízkym prahom bolesti častejšie využívajú túto metódu. Dokonca aj muži, ktorí majú podráždenie na tvári po holení, tiež robiť shugaring.

Dĺžka srsti, ktorá je vhodná pre tento typ depilácie, by nemala byť menšia ako 3 mm a nie väčšia ako 7 mm. Krátke chĺpky niekoľko milimetrov nie sú vhodné na zákrok, budú musieť byť pestované.

Cukrenie má niektoré kontraindikácie:

 • Individuálna neznášanlivosť zložiek;
 • Diabetes mellitus;
 • Kožné ochorenia;
 • menštruácie;
 • tromboflebitída;
 • Problémy s kardiovaskulárnym systémom;
 • Tehotenstvo, je lepšie poradiť sa s kozmetička.

Výhody perskej depilácie

Rovnako ako každý iný postup, má aj svoje pozitívne aj negatívne stránky.

Medzi výhody patrí: účinnosť (trvá dlho), hypoalergénne, prírodné zložky, bezbolestné.

Nevýhody zahŕňajú: náklady (vysoká cena konania v salóne, od 300 do 4000 rubľov), tuhé vlasy nie sú vždy odstránené.

Postup odstraňovania chlpov

Je potrebné pripraviť trochu na shugaring, kozmetológovia neodporúčajú opaľovanie alebo balenie na jeden deň. V epilačnej zóne tiež nepoužívajte samoopaľovacie prostriedky na starostlivosť o telo. 24 hodín pred shugaring, nevykonávajte termálne, vodné procedúry, nie drhnúť. Všetky tieto odporúčania pomôžu vyhnúť sa nežiaducim účinkom odstraňovania chĺpkov.

Môžete požiadať o pomoc profesionálnu kozmetičku. Špecialista robí shugaring v niekoľkých fázach:

 1. Príprava: hlboké pranie, čistenie odmasťovacím prostriedkom; zmiernenie bolesti
 2. Zahrievanie a miesenie cestovín na požadovanú konzistenciu.
 3. Použitie: Je dôležité aplikovať zmes proti rastu vlasov.
 4. Odstránenie sa vykonáva ostro v smere rastu vlasov.
 5. Aplikácia upokojujúceho gélu alebo činidla, ktoré spomaľuje rast vlasov.

Anestézia sa nevyžaduje v 90% prípadov, pretože bolesť nie je veľmi závažná. Ak máte citlivú pokožku, potom špecialista aplikuje anestetický krém.

Výber pasty - základ shugaringu

Najprv sú to pasty:

 • Mäkká zmes sa používa na to, aby sa zbavili vellusových vlasov na rukách a nad horným perom.
 • Stredné - s pomocou jej odstránenie chĺpkov sa vykonáva shugaring nôh.
 • Tuhý - ideálny pre podpazušia a bikiny.

Súpravu shugaring si môžete kúpiť v obchode, Pandhy's (Maďarsko) je považovaná za jednu z najlepších. Najobľúbenejšie sú Holiday (Taliansko), ARAVIA (Rusko), Beauty Image (Španielsko), Alexandria Proffesional (USA). Pokyny pre pastu by mali byť napísané s použitím čo najlepšej techniky.

Zmes možno pripraviť aj doma. Nebude to nevyhnutne lepšie ako nákup, pretože výrobcovia pridávajú sedatíva. Hlavná vec vo fázach prípravy na splnenie všetkých podmienok. Existuje niekoľko druhov zmesí na varenie doma, najobľúbenejšie:

 • Cestoviny s medom: obsahuje citrónovú šťavu, cukor, vodu a med;
 • Citrónová pasta: musíte na to vziať citrónovú šťavu, cukor a vodu;
 • Pasta s kyselinou citrónovou: všetky rovnaké prísady, ale namiesto citrónovej šťavy, si kyselinu.

Najviac prírodné a bezpečné cestoviny sa varia vlastnými rukami.

Shugaring techniky

Tento postup vyžaduje správne použitie pasty, aby sa zabránilo škodlivým účinkom. K dispozícii sú 2 techniky: manuálna a bandáž.

Manuálna technika sa uskutočňuje s použitím tuhých alebo stredne veľkých cestovín pri teplote 37 ° C. V tejto technike, môžete pracovať s rukavicami, alebo bez nich, doma.

Malý kúsok sa aplikuje proti rastu vlasov, potom sa niekoľkokrát pohladí. Odstránené paralelne s rastom vlasov, držiac kožu nad miestom oddelenia. V prípade potreby možno hrudku niekoľkokrát použiť.

Manuálna technika je vhodná na odstraňovanie chĺpkov veľkých plôch, tj rúk, nôh. Je tiež dôležité, aby dĺžka chlpov nebola menšia ako 4 mm.

Páskovacia technika. Pre túto metódu odoberte kvapalnú zmes pri teplote 37-45 ° C, ktorá sa aplikuje rovnakým spôsobom. Len aplikácia sa vykonáva s lopatkou na rovnomerné rozloženie tekutej zmesi na tele. Odstráňte s ostrým pohybom pomocou obväzu (prúžky na odstránenie chĺpkov).

Táto metóda je trochu ako voskovanie a je to trochu bolestivé.

Recept na cestoviny je jednoduchý a môžete si ho vyrobiť sami.

Starostlivosť o telo po pašovaní a jeho následkoch

Epilácia cukru ovplyvňuje pokožku, a preto existujú určité hygienické pravidlá. Je dôležité, aby ste po epilácii nechodili na miesta s vysokou vlhkosťou a dokonca sa kúpali 24 hodín. Tiež sa nemôžete opaľovať, a ak je na slnku nevyhnutné, potom aplikovať opaľovací krém do oblasti epilácie. Musíte odložiť šport a neaplikovať krém, pleťové vody.

Hlavné príčiny nežiaducich účinkov:

 1. Zlyhanie technológie: nedostatočné napätie pokožky, zlomenie vlasov. Existujú mikrotraumy, možno aj výskyt vredov. Postup regenerácie pozostáva z použitia upokojujúcich mastí alebo pleťových vôd, špeciálnych obkladov. Ale stále stojí za to kontaktovať dermatológa.
 2. Porušenie hygienických požiadaviek: porušenie odporúčaní spôsobuje vyrážky a vredy a budete sa s nimi musieť dlho vyrovnať. Nesterilná lopatka alebo bandáž majú rovnaký účinok.
 3. Roztrhnutie prúžkov v jednej oblasti kože viac ako dvakrát: spôsobuje zápal.
 4. Zdravie pokožky: suchá koža po zákroku, výskyt herpetickej vyrážky, laktózová choroba. To všetko je dôsledkom individuálnej neznášanlivosti tela.

Hlavná vec je si uvedomiť, že záruka bezpečného postupu bez zdravotných účinkov závisí len od vás. Robiť postup doma, nezabudnite na pravidlá hygieny. Obráťte sa do salónu, opýtajte sa čítať zloženie pasty, uistite sa, že kozmetička o vlastnostiach vašej pokožky.

Robte všetko správne a opatrne, aby neexistovali žiadne bolestivé následky.

Shugaring je bezpečný spôsob odstraňovania chĺpkov, ktorý možno urobiť doma. Samozrejme, je vhodné absolvovať kurzy, aby ste sa nedostali do nepríjemnej situácie. Kurzy sú rozdelené do nasledujúcich typov: základné (niekedy nazývané magisterská trieda), hĺbkové, pokročilé školenia. Trvanie jedného kurzu je od 4 hodín do týždňa, v závislosti od typu. Špecialisti vás oboznámia s osobitosťami postupu, naučia vás pracovať so zmesami v ktorejkoľvek z techník. Náklady na kurzy v Moskve od 3000 rubľov.

Pozrite si video: Ako sa zbaviť nežiadúceho ochlpenia. PATTY IMAGE (Február 2020).

Loading...