Vlasy vypadli na krtko: 4 varovania, aby sa zabránilo komplikáciám

Vzhľad vlasov v móle často spôsobuje nielen estetickú nespokojnosť medzi jeho majiteľmi. Spôsobujú obavy o zdravie a možné komplikácie. Pozrime sa bližšie: prečo na nich vlasy rastú, je to nebezpečné a môžu byť odstránené.

Dávajte si pozor na vlasy, ktoré rastú z krtkov

Prečo čierne vlasy rastú na krtkovia: čo to je?

Podľa moderného lekárskeho posudku je krtkom vrodený kožný defekt, ktorý je v zriedkavých prípadoch možné získať. Každé takéto vzdelávanie sa pôvodne považuje za benígne a nepotrebuje liečbu. Počas života, pod vplyvom vonkajších alebo vnútorných faktorov, sa môže vyvinúť na zhubný nádor. Takýto vývoj, skôr odchýlka od normy, a javí sa dosť zriedka.

Preto ľudia venujú málo pozornosti bežným materským znamienkam. Záujem je rozsiahly a svetlý nevi. Bunky v takýchto formáciách sú najviac náchylné na vznik rakoviny.

Móly, z ktorých rastú vlasy, tiež priťahujú zvýšenú pozornosť ich majiteľov. Sú menej estetické a môžu dokonca spôsobiť vznik komplexov. Preto nie je prekvapujúce, že majú otázku týkajúcu sa bezpečnosti takýchto formácií a možnosti ich odstránenia alebo chlpov.

Podľa testov lekárov, vlasy na móle je prirodzený fyziologický jav. Rozvíja sa v zrelých zdravých bunkách. Preto rast vlasov krtkovia - znamenie dobrej kvality vzdelávania.

Vlasy rastú z krtka, pretože v takom nevi sú vytvorené bunky, ktoré sú dobre zásobované krvou. To je tiež znakom kvalitného vzdelávania. Majú najmenšiu šancu na vznik rakovinovej formácie.

Bezsrsté formácie sa často stávajú zhubnými nádormi. Ak vlasy rastú z móla, je to znamenie, že na tomto mieste má koža dostatočný počet vytvorených živých buniek. Preto je obava z nebezpečenstva takýchto formácií zbytočná.

Je možné odstrániť chlpy z krtka

Tí, ktorí sa stretávajú s podobným problémom, sa snažia nerušiť. Ak sa obávate tejto formácie, jednoducho strihajte vlasy. S odstránením stojí za to byť opatrný. Ťahanie vlasov z krtka sa neodporúča, pretože to môže zraniť.

Známky zlé znamienko

Ak však máte pochybnosti o bezpečnosti krtka, stalo sa:

  • zvyšovať;
  • Získali jasnejšiu farbu alebo vybledli;
  • Má asymetrické obrysy alebo zubaté okraje;
  • Opuchnuté alebo podobné

Potom by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Možno, že obavy nie sú neopodstatnené. V zriedkavých prípadoch môžu na melanóme rásť vlasy - malígna tvorba.

Konzultácia tiež objasňuje otázku bezpečnosti odstraňovania chĺpkov z nula. Lekári neodporúčajú vytrhávanie vlasov z krku, odporúčame vám zastaviť rezanie.

Pomocou nožníc, nezabudnite ich vyčistiť, aby sa zabránilo infekcii. Na to je vhodný peroxid alebo alkohol.

Ak chcete úplne zbaviť tejto formácie, môžete odstrániť všetky névus. Niekedy, aby sa zabránilo opätovnému vyklíčeniu vlasov na tomto mieste, je potrebná laserová epilácia. Lekári to často odporúčajú po odstránení krtkov.

Pamätajte si, že rast vlasov krtkovia - znak dobrej kvality. Preto, bez osobitnej potreby ju nevadí. Ak vlasy neprinášajú nepríjemné pocity a nie sú na viditeľnom mieste - je lepšie ich neodstraňovať.

Upozornenia o odstraňovaní chĺpkov z krtkov na tvári a na iných miestach: o zhubných nádoroch

  1. Nemôžete odstrániť chlpy z névusu pinzetou, pretože to môže poškodiť žiarovku a spôsobiť zápal. Ak nechcete okamžite ísť k lekárovi - tento krtek má veľkú šancu na rozvoj rakovinovej formácie.
  2. Holenie také miesta sa tiež neodporúča, pretože možnosť poškodenia kože, zatiaľ čo pomerne veľké. Aké poškodenie névusu už viete.
  3. Ak sa rozhodnete odstrániť nežiaducu vegetáciu a ťahať vlasy z krku, poškodiť ju, môže začať napučať a spôsobiť nepríjemné pocity. V takom prípade okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Možno mu predpíše antibiotiká, aby sa predišlo komplikáciám.
  4. Stratili ste vlasy z krtek? Niektorí to považujú za znak svojho vývoja v melanóme. Nie je to však vždy tak. Na objasnenie dôvodov tohto javu je lepšie kontaktovať dermatológa. Len pomocou nástrojov a analýz môže presne určiť, čo spôsobilo stratu.

Každý rok viac a viac ľudí trpí melanómom.

S vlasmi na krku musí byť opatrný

Zvyšuje sa aj počet úmrtí na tieto malígne nádory. Často sa choroba vyvíja rýchlo, preto sa pri najmenších príznakoch zhoršenia stavu névusu okamžite poradí s lekárom.

Loading...