Účesy 50 rokov: inštrukcie krok za krokom

Môže byť retro moderný? Je možné naučiť sa niečo z módy na kladenie čias našich babičiek? Účesy 50 rokov minulého storočia vstúpili do histórie spevu ženskej krásy a prepracovanosti skutočnej dámy. Elegancia obrazu bola charakteristická pre Grace Kelly, Marilyn Monroe, Bridget Bardot a mnoho ďalších súčasníkov z polovice minulého storočia.

Vlastnosti kladenia 50s

Počnúc módnou kolekciou Dior, ktorá bola predstavená na konci 40. rokov, sa svetová móda začala zameriavať na sofistikovaný a veľmi ženský imidž súčasného, ​​s dôrazom na oblečenie, make-up a účesy.

Existuje niekoľko míľnikov charakteristických pre módne účesy času:

  • rúno;
  • zabalené rany;
  • veľké kučery;
  • komplexný štýl;
  • dekoračné závoje, stuhy;
  • vysoký štýl;
  • jasný dizajn rany.

Účesy 50 rokov dlhé vlasy

Štýl polovice minulého storočia bol uprednostňovaný dlhými vlasmi, ktoré umožňovali volumetrickú úpravu a podporu. Rovnako relevantný bol chvost koňa. Účesy boli zdobené kvetmi a stuhami zviazanými okolo hlavy alebo zachytením chvosta.

Účesy 50 rokov pre strednú dĺžku

Tu je tiež vhodné bouffant, a najslávnejšie styling je považovaný za účes Marilyn Monroe. Snímky vytvorené s pomocou strednej dĺžky vlasov umožňujú otvoriť krk a dať dievčatám krehkosť. Naughty kučery boli pevné nielen s lakom, ale aj s kolíkmi.


Pre krátke vlasy

V tých dňoch umožnili krátke účesy pod chlapcom rozlíšiť rysy tváre. Najčastejšie, takéto zrážky nevyžadujú starostlivé a komplexné styling, a vlasy ozdoby na účesy 50 rokov sú možné v minimálnom množstve.

Byť ako Marilyn Monroe

Čo nie je snom mnohých dievčat počas niekoľkých generácií? Čo je na to potrebné? Základom štýlu je strih v dĺžke ramien a svetlý odtieň vlasov, ktorý zodpovedá obrazu.

prevedenie:

1. Umyte si vlasy.

2. Na ešte mokrých prameňoch dajte penu na úpravu.

3. Oddeľte pramene a naviňte ich do natáčky (Odporúča sa zvoliť dostatočne veľkú veľkosť).

4. Suché vlasy.

5. Rozoberáme ruky do samostatných prameňov bez použitia hrebeňa a mierne ich porazíme rukami.

6. Dokončí lak na upevnenie obrazu.

Účes v rytme rock and roll

Milovníci hudby a len obdivovatelia tohto smeru budú mať radi účes, ktorý okamžite odlíši svojho majiteľa od davu.

prevedenie:

1. Umyte si vlasy.

2. Vysušte vlasy a aplikujte penu.

3. Prameň je položený a tvorí korunu podkovy.

4. Zostávajúca hmota vlasov je česaná, otvárajú sa chrámy a uši.

5. Rozpustite pevné vlasy a rozdelte ich na 3 časti.

6. Vysušte ich, aby korene vytvorili objem.

7. Bočné pramene sú upevnené v chvoste.

8. Dlhé pramene pred hlavou sú umiestnené priezorom a striekané lakom.

Pixie navždy

Pixie vlasy nevyjde z módy viac ako pol storočia. Čo vysvetľuje takýto úspech? Jedná sa o krátky účes, ktorý možno aplikovať na rovné alebo mierne kučeravé pramene. Hviezdnymi príkladmi týchto čias sú Gina Lollobrigida.

Účesy 50 rokov: konský chvost

Účesy 50 rokov - to nie je len starostlivý štýl, ale aj tak jednoduchý ako chvost koňa. Chvosty z 50-tych rokov boli dosť vysoké, veľmi často boli vlasy stočené, čím sa vytvoril efekt elegantných kučier v chvoste.

Ak hustota vlastných vlasov nestačila, potom dievčatá použili príčesky. Ocas môže byť ozdobený stuhami alebo kvetmi.

Jeho majestát vzteklý: čo neviete

V päťdesiatych rokoch sa začal popínavý život medzi mladými dievčatami, ale aj slušnými dámami, stať pomerne masívnym koníčkom. Vo väčšine prípadov ženy módne dôverovali tvorbe takýchto majstrovských diel kaderníkom v kozmetických salónoch.

Pre veľké nadúvanie sa vyžadovala dodatočná fixácia s cvočkami a lakom. Čo ste urobili, ak váš objem vlasov bol veľmi chýba? Módne dámy nosili na hlavách nielen príčesky, ale aj ďalšie návrhy na pridanie objemu. Budete prekvapení, ale aj pančuchy.

Úľ účes bol pokrytý veľkým množstvom laku, ale stále sa snažil nosiť veľmi opatrne. Bez demontáže stavby išli do postele. A dizajn mohol trvať celý týždeň!

Babette

Tento štýl sa vykonáva na základe hromady na vrchole. Existuje niekoľko variantov účesu - s vlasmi na vrchole alebo s kučeravými vlasmi.

prevedenie:

1. Všetka vlasová hmota je česaná.

2. Hrebeň na hornej a prednej strane.

3. Predná časť vlasov je hladko česaná, ale bez odstránenia objemu.

4. Zhromažďovanie zväzkov, dať mu elegantný vzhľad.

5. Vlasy pod vlasom.

6. Upevňovacie skrutky.

7. Pre úplnú zhodu so štýlom 50. rokov môžete viazať stuhu.

bokovky

Bokovky - to je celý smer, ktorý je predmetom štýlu a dlhých a krátkych vlasov. Použitie bouffant a vlasy dekorácie stuhou v tóne na pozdĺžne pomôže, aby sa obraz organický.

Loading...