Ako farbiť vlasy doma a získať požadovaný výsledok

Aj v dávnych dobách ženy zmenili farbu vlasov pomocou rastlín, popola, živočíšnej krvi a mnohých iných zdrojov prírodných farbív. Moderné krásy len zriedka používajú prírodné zložky, preferujú perzistentné chemické zlúčeniny. Okrem toho sa mnohé dievčatá pravidelne maľujú, pričom pred salónovou službou nájdu mnohé výhody domáceho postupu. Ak ste sa tiež rozhodli zmeniť farbu kader doma, a nie u kaderníka, zistite, ako správne farbiť vlasy. Kompetentný prístup a dodržiavanie technológie vám umožní dosiahnuť požadovaný výsledok bez sklamania a chyby.

Ako farbiť vlasy doma

Hlavnou výhodou procedúry salónu je to, že ho master bude vykonávať profesionálne. Poradí optimálny odtieň, zabezpečí rovnomerné rozloženie farieb, rozpráva o základoch starostlivosti o farbené vlasy. To však bude musieť zaplatiť veľa, a niekedy tiež čakať na solídny obrat k dobrému stylistovi.

Samozrejme, náklady na maľovanie v Elektrostale alebo inom regionálnom meste sa neporovnávajú s cenami v Moskve alebo Petrohrade, ale pre niektoré dievčatá sa táto suma javí ako impozantná. S týmto vedomím robia odvážne pokusy maľovať doma.

Príprava na vlastné farbenie môže byť rozdelená do nasledujúcich epizód:

 1. Výber tieňa.
 2. Získavanie náterových a prídavných materiálov, nástrojov.
 3. Testovanie kože a kučier.
 4. Vykonanie postupu.

Chystáte sa zmeniť prirodzenú farbu vlasov, ženy často pôsobia radikálne: blondínky kúpiť hnedú alebo čiernu farbu, a hnedé vlasy ženy a brunetky zúfalo zosvetlí kučery. Tu sú prvé prekvapenia. Bielenie vlasov je už teraz veľkým tlakom pre hlavu vlasov, a ak po ňom ešte použijete extra tón, nedá sa vyhnúť dlhodobej liečbe a obnoveniu štruktúry prameňa.

Navyše, nový odtieň nemusí byť vhodný a zdôrazniť nedostatok vzhľadu. Aby ste neodstránili výsledky neúspešného zafarbenia, mali by ste si vypočuť odporúčania odborníkov.

Princíp výberu farieb je založený na definícii farebného typu vzhľadu. Sú ich 4 a sú pomenované podľa ročných období.

Existuje niekoľko značiek a testov, podľa ktorých bude každé dievča schopné pochopiť, kto je: jeseň, zima, jar alebo leto. Potom nie je ťažké vybrať si vhodný odtieň pred farbením vlasov doma:

 • svetlé sivé alebo modré oči Vhodné sú studené odtiene: svetlohnedá, popolavá, platinová. Ak má koža nažltnutú farbu, nemôžete ju namaľovať v zlatých tónoch;
 • jarné ženyktoré patria do teplého tsvetotipu, stojí za to vybrať načervenalé, medené, zlatohnedé. Neodporúča sa drasticky meniť vzhľad;
 • typ studenej zimy vyžaduje kontrastnú čiernu, popolavú alebo tmavomodrú farbu. Musíte sa zamerať na farbu očí a kože (môže byť svetlá alebo tmavá);
 • zlatá koža a tmavé kučery - Znamenie jesenného typu vzhľadu. Tu sa hodí gaštan, čokoláda, hnedá, meď, svetlo hnedá.

Varovanie! Ak chcete prísť na to, ako si farbiť vlasy správne doma, pamätajte: chladné a letné farby sú vhodné pre zimné a letné typy farieb a teplé farby pre jarné a jesenné farby.

Výber farbiva

Všetky moderné chemické kompozície na farbenie vlasov sú tradične rozdelené do 3 skupín: blond, gaštan, čierna. Pre tento účel existuje aj špeciálna stupnica od 1 do 10 bodov, kde 1 je bohatá čierna, 10 je najľahšia blond. Každá z týchto farieb má samozrejme odtiene.

Na balíčkoch farieb sú zvyčajne označené tromi číslami: prvá z nich patrí do jednej z troch skupín a druhá (za bodkou) sú farebné nuansy. Výrobcovia profesionálnych kompozícií na maľovanie majú spravidla svoje palety, kde môžete vidieť, ako vyzerá konkrétna farba.

Varovanie! Označenie "1000", "12" a "SS" znamená, že výrobok je určený na silné zosvetlenie vlasov.

Trvanie účinku chemických prípravkov na farbenie je: t

 • dočasné jatočné telá, gély, ktoré sa pri kontakte s vodou vymyjú;
 • Neodolné - sú to tónované šampóny, balzamy;
 • poloodolný - bez amoniaku;
 • perzistentné - trvalé farbivá s amoniakom.

Posledné dve kategórie vám umožnia získať čo najväčší výsledok. Rozdiely medzi nimi pomôžu určiť, ako správne farbiť vlasy doma a čo presne potrebujete.

Poloodolné farby: t

 • postupne sa vymývajú, preto sú optimálne, ak farbu drasticky nezmeníte;
 • pomôže zosvetliť farbu o 1-2 tóny, nie viac. Na blondínach tieto odtiene netrvajú dlho;
 • vyžadovať pravidelnú aktualizáciu farebnej schémy;
 • nesmie maľovať cez bohaté sivé vlasy alebo predtým sfarbené vlasy (ak sa používa trvalé zloženie);
 • Príklady polostálych prípravkov na maľovanie sú Casting Crème Gloss od L'oreal, Estel Professional De Luxe Sense a ďalšie.

Niekedy namiesto amoniaku v poloodolných farbách obsahujú amíny - aj veľmi jedovaté látky.

Obsahuje trvalé farbivá:

 • poskytnúť príležitosť radikálne zmeniť pôvodnú farbu;
 • môže zosvetliť kučery aj bez predchádzajúceho sfarbenia;
 • farba nie je poškvrnená;
 • maľovať aj úplne sivé kučery;
 • nútení pravidelne odfarbovať korene;
 • môže poškodiť pokožku hlavy, spôsobiť alergické reakcie;
 • spôsobovať ťažkosti, ak potrebujete zmeniť tmavý tón na svetlý;
 • Príkladmi takýchto liekov sú Syoss, Londa Professional, Palette, L'Oreal Excellence a ďalšie.

Rada. Ak nie ste pripravení pokaziť kučery trvalými alebo polostálymi farbami, pozrite sa na dočasné alebo nestabilné, ako aj prírodné prípravky (henna, basma) a ľudové prostriedky. Make vlasy farbivo doma môže citrónovej šťavy, medu, harmančeka a ďalších produktov.

Ďalšie odporúčania týkajúce sa výberu zloženia:

 • skontrolujte dátum exspirácie;
 • Nekupujte príliš lacné farbivá. Môžu obsahovať škodlivé nečistoty;
 • Pamätajte, že hladké pramene strácajú farbu rýchlejšie ako kučeravé;
 • hrubé, husté kučery vyžadujú viac času na maľovanie.

Na farbenie vlasových korienkov doma alebo na rozjasnenie hrotov bude potrebné 1 balenie kompozície. Rovnaké množstvo postačuje na plné a krátke vlasy. Dlhosrsté krásy si musia kúpiť 2-3 balenia.

Chyby pri farbení vlasov

№1. Očakávajte, že po zákroku budete vyzerať ako dievča s balíčkom farieb.

Prirodzené svetlo a tmavé vlasy majú inú textúru, ktorá ovplyvňuje konečný výsledok. Prírodné blond kučery sú veľmi porézne, takže pigment dobre. Z tohto dôvodu sa nová farba na vlasoch často zhoduje s tým, čo vidíte na fotografii z krabice.

Prírodné gaštanové a čierne pramene sa vyznačujú vysokou hustotou. To znamená, že tieň bude hlbší, nasýtený. Samozrejme, tmavé vlasy môžu byť predfarbené, aby získali jasnejšiu farbu, ale výrazne ovplyvnia ich zdravie.

Rada. Pre-maľovať malý prameň na zadnej strane hlavy a zistiť, čo farba vyjde.

№2. Snažte sa zosvetliť čierne kučery naraz.

Postupne aplikujte svetlejšie odtiene: prvý tmavý gaštan, potom tmavo blond, svetlohnedý. Urobte si prestávky medzi farbením vlasov doma, použite regeneračné a hydratačné činidlá. Tak sa zachránite pred nepríjemnými výsledkami objasnenia.

№3. Netestujte na alergie.

1-2 dni pred zamýšľaným farbením aplikujte na miesto za uchom alebo lakťovým ohybom trochu lieku. Uistite sa, že na tomto mieste nie je svrbenie, začervenanie. Ignorovanie tohto pravidla je plné dermatologických problémov a dokonca vypadávanie vlasov.

№4. Nenoste rukavice a plášť, ktorý bude chrániť odev.

Farbivo môže zanechať škvrny na vašom obľúbenom tričku alebo pokožke vašich rúk, takže je najlepšie starostlivo sa pripraviť na farbenie vlasov doma.

№5. Ihneď pred farbením si vlasy umyte klimatizáciou alebo aplikujte stylingové výrobky.

Aby chemické zložky farbiva nepoškodili kučery príliš veľa, mali by ste si umývať hlavu 2-3 dni pred zákrokom. Odporúča sa nepoužívať ďalšie produkty: balzam, kondicionér. Nástroje na styling je tiež lepšie vylúčiť. Vlasy by mali byť čisté, ale s mierou.

№6. Udržujte farbu dlhšiu ako je odporúčané výrobcom.

To je jedna z najčastejších chýb a najrýchlejší spôsob, ako zničiť štruktúru vlasových šácht. Lepšie po 2-3 týždňoch opakujte farbenie doma, aby sa farba viac nasýtila, ale nerušte dobu expozície.

№7. Farbite si vlasy tieň, ktorý je viac ako 2-3 tóny svetlejšie alebo tmavšie ako prirodzená farba kučer.

Každá farba by mala byť v súlade s farebným typom vzhľadu, takže je lepšie sa vyhnúť kardinálnym pokusom.

№8. Ignorovať preventívne opatrenia:

 • nemiešajte rôzne prípravky v tej istej nádobe;
 • dobre opláchnite vodou;
 • uistite sa, že sa kompozícia nedostane do očí;
 • Neaplikujte obočie a riasy prípravkom na vlasy;
 • pozorne dodržiavajte pokyny uvedené v balení.

Rada. Ak maľujete kučery pravidelne, skúste použiť nástroje od rovnakého výrobcu. Aj nepatrný rozdiel v zložení môže spôsobiť neočakávaný výsledok.

Potrebné nástroje a prípravky

Správne vybrané nástroje a materiály budú dobrou pomôckou v práci a pomôžu dosiahnuť požadovaný výsledok. Je dôležité, aby všetky maliarske nástroje neboli kovové, pretože môžu reagovať s farbivom a meniť jeho farbu.

Na prípravu roztoku vezmite nádobu z plastu, skla alebo porcelánu. Rovnaké odporúčanie sa vzťahuje aj na iné zariadenia na farbenie vlasov doma.

štetec

Určuje kvalitu a rýchlosť aplikácie roztoku. Všetky kefy sú rozdelené na klasické a tie, ktoré sú vybavené hrebeňom. Tieto sú vhodné, ak používate poloodolné zlúčeniny alebo dlhé vlasy. Odporúčajú sa však na použitie odborníkmi. Pre domáce podmienky je lepšie vybrať si klasiku.

Optimálna šírka kefy pre rovnomerné sfarbenie je 4-5 centimetrov. Užšie vzorky sú vhodné na tónovanie jednotlivých prameňov, širšie sú vhodné na dlhé chĺpky značnej dĺžky. Kefa môže byť nahradená špongiou alebo aplikátorom, najmä pokiaľ ide o toniká a poloodolné prípravky.

Mimochodom. Tvrdé kefy vhodné na maľovanie dlhé kučery, ak to nepotrebuje tónovať korene. V iných prípadoch je lepšie zvoliť mäkkú štetinu.

Tepelný papier

Je to alternatíva k fólii. Používa sa na balenie jednotlivých prameňov pri zvýrazňovaní, ombre, balayazhe a ďalších komplexných technikách farbenia vlasov doma alebo v salóne, ako aj na maľovanie tipov. Na rozdiel od fóliovaného papiera sa termo dobre umyje bez straty kvality.

rameno

Vyzerá to ako zariadenie na zber plodov: široká rovina so zakriveným koncom. Na stierku sa položia oddelené časti vlasov. Zariadenie sa plynule pohybuje z koreňov na špičky, ako keby česanie zvlnilo zdola nahor a zároveň sa na tento prameň aplikuje farbivo.

Tento nástroj je nevyhnutný, ak potrebujete, aby sa bronding doma, californian zvýraznenie, alebo vytvoriť rozmazaný efekt na hlavu vlasov, ktorá vyzerá celkom prirodzene. Ak je vaším cieľom plné farbenie vlasov doma, zmena farby, potom nebudete potrebovať pádlo.

Oxid na farbenie vlasov

Účelom okysličovadla (developer, aktivátor) je fixovať výsledok natierania. Používa sa len v kombinácii s permanentnými alebo polostálymi zlúčeninami. Je dôležité zvoliť správnu koncentráciu oxidu, inak môžete spáliť vlasy.

Tento ukazovateľ je označený ako percento, ktoré je definované ako množstvo peroxidu vodíka na 1 liter produktu (3% oxygenátor - 3% peroxid na liter a tak ďalej).

Informácie o tom, ako farbiť vlasy doma, budú neúplné, ak neviete o možnostiach koncentrácie vývojára:

 • 1,2-2,5% - vhodné na jemné maľovanie a tónovanie;
 • 3% - stlmiť o 1 tón alebo farbu farby;
 • 6% - na maskovanie sivých vlasov a zosvetľovanie o 1-2 tóny;
 • 9% - ak potrebujete, aby boli svetlejšie o 3 tóny;
 • 12% - používa sa s rozjasňujúcimi farbami, umožňuje okamžité odfarbenie vlasov o 3-4 tóny.

fólie

Rovnako ako termálny papier, pri farbení vlasov doma alebo v salóne slúži na oddelenie prameňov. Fólia sa používa na uzavreté a skryté spôsoby farbenia, keď je potrebné, aby tónované kučery neprišli do styku so zvyškom vlasovej hmoty. Výhodou oproti papieru je vysoká plasticita.

rukavice

Chráňte ruky pred chemikáliami. Zvyčajne prichádzajú v sade s farbou. Môžete ich nahradiť odolnejšími gumovými rukavicami.

hrebeň

Na vytvorenie prameňov budete potrebovať hrebeň s častými zubami. Môže byť s chvostom, takže je vhodné oddeliť časti v distribúcii kompozície.

Tam sú tiež špeciálne kefy pre farbenie (striptérka alebo s háčikmi), ktoré pomáhajú efektívne zvýrazniť alebo zosvetliť kučery domu. Hrebeň so vzácnymi zubami užitočnými v konečnej fáze farbenia vlasov doma.

Krabie vlásenky

Potrebné na zónovanie vlasov. Používa sa na zvýraznenie požadovanej hrúbky a upevnenie vlasov ošetrených kompozíciou. Pri sfarbení je možné nahradiť krabiki kaderníkmi.

krém

Olejová kozmetika aplikovaná pozdĺž vlasovej línie. Je nevyhnutné, aby nedošlo k znečisteniu čela, spánkov a chrbta hlavy farbou. Alternatíva - vazelína.

Rada. Okrem toho, pre profesionálne farbenie vlasov doma budete potrebovať časovač, odmerku, starý župan alebo vodotesný plášť (tričko), uterák, zrkadlo.

Stupne farbenia

2-4 týždne pred farbením vlasov doma, vykonajte prípravné práce:

 • šmykové delené konce;
 • urobiť nejaké zvlhčujúce masky;
 • vykonať test alergie.

Ak sa chystáte stmaviť svetlé kučery viac ako 3 tóny alebo zamaskovať sivé vlasy, plán pre pigmentáciu. Tento pojem sa vzťahuje na proces nasýtenia kučier s pigmentom, ktorý zabráni vzniku zeleného odtieňa na vlasoch.

Existuje niekoľko spôsobov, vrátane použitia špeciálnych nástrojov (Goldwell System Pre-pigmentácia, Schwarzkopf Equalizer Pre-Pigmentation a ďalšie). Pozrite sa na správnu aplikáciu v popise a popise výrobku pre pred pigmentáciu.

Farby vlasov

Na farbenie vlasových korienkov doma postupujte nasledovne:

 1. Starostlivo hrebeň kučery.
 2. Rozdeľte ich do 4 zón: vrch hlavy, zadná časť hlavy, chrámy. Zabezpečte každý pomocou svoriek alebo krabov.
 3. Namažte linku pozdĺž krému na rast vlasov.
 4. Pripravte kompozíciu: premiešajte farbu a aktivátor (oxidačné činidlo).
 5. Nasaďte si oblečenie, ktoré vám nevadí znečistenie, alebo špeciálny peignoir, rovnako ako rukavice.
 6. Naneste farbu pozdĺž deliacich častí a v blízkosti uší.
 7. Rozpustiť jednu zo 4 častí vlasov, rozdeliť do tenkých prameňov.
 8. Naneste farbu na korene každého.
 9. Opakujte rovnaké kroky so zvyškom kučier.

Rada. Tento algoritmus je tiež relevantný, ak potrebujete maskovať rastúce korene. Doba expozície kompozície je asi 20 minút, potom sa zmyje teplou vodou a šampónom.

Farbenie celej dĺžky

Ak potrebujete vykonať úplné sfarbenie vlasov doma a nie len v koreňovej zóne, postupujte takto:

 1. Po spracovaní zloženia koreňov ju rozdeľte štetcom, špongiou alebo aplikátorom po celej dĺžke každého prameňa. Neviete ako aplikovať farbu? Prejdite z koreňovej zóny do konca.
 2. Dôsledne vykonávať tieto akcie v každej zo 4 zón.
 3. Pracujte rýchlo, aby ste dosiahli rovnomerné výsledky.
 4. Hrebeň kučery s hrebeňom vzácnych zubov.
 5. Farebné pramene upevnite krabmi. Uistite sa, že je medzi nimi a skalpom medzera na cirkuláciu vzduchu.
 6. Nastavte čas určený výrobcom kompozície.
 7. Niekoľko minút pred jeho ukončením vykonajte emulgáciu: vlasy mierne navlhčite vodou a dôkladne ich masírujte a rozdeľte roztok po celej dĺžke.
 8. Farbu opláchnite šampónom.
 9. Opláchnite hlavu studenou vodou (s octom).
 10. Použite balzam.

Podrobnosti o tom, ako správne farbiť vlasy doma, môžete vidieť na videu. Učebné lekcie sú k dispozícii na stanovenie procesu, a to aj pre začiatočníkov.

Ako opraviť farbu po farbení

Ak ste úspešne zvládli sfarbenie vlasov doma - to je len polovica bitky. teraz starať sa o udržanie výslednej farby.

Tu je niekoľko odporúčaní, ktoré vám pomôžu zvládnuť túto úlohu:

 • ihneď po farbení použite fixačný prípravok, ak sa dodáva v súprave s farbou;
 • pravidelne používajte stabilizátor farieb. Tento produkt je v rade mnohých kozmetických firiem. Je možné ho zakúpiť v pravidelnom alebo online obchode;
 • umyte si vlasy šampónmi určenými pre farebné kučery. Je žiaduce, aby neobsahovali sulfáty. Tam sú samostatné nástroje pre blondínky, brunetky, hnedé vlasy;
 • aplikujte tepelnú ochranu na vaše vlasy, aj keď nerobíte styling, ale choďte na prechádzku za slnečného počasia;
 • umyte šampón studenou vodou, aby ste uzavreli kutikulu;
 • chráni vlasy pred chlórom, morskou vodou (pláva v klobúku);
 • zvlhčujúce pramene, nepreháňajte to olejmi, pretože umelé farbivo rýchlo zakalí;
 • vyhnúť sa lupinám lupín - umývajú aj farbivo;
 • urobiť lamináciu.

Varovanie! Prvé dva dni po farbení vlasov doma neumývajte vlasy. V tomto čase prebieha proces konečnej konsolidácie nového odtieňa.

Osobitosti starostlivosti

Nezáleží na tom, či sa profesionálne farbenie vlasov vykonáva doma alebo v salóne. V každom prípade, vlasy nevyhnutne potrebujú kompetentnú starostlivosť. Okrem opatrení na zachovanie farby, to zahŕňa postupy pre reštaurovanie, výživa, zvlhčujúce kučery.

Použite masky, balzamy, kondicionéry. Snažte sa robiť bez curlingu, fénu, žehlenia. Sledujte najmä stav hrotov: čas od času ich strihajte, namažte špeciálnymi krémami alebo sérom. Nechajte kučery odpočívať a nemaľujte ich príliš často.

Profesionálne farbenie vlasov doma je zložitý a časovo náročný postup. V porovnaní so salónom nevyžaduje veľké finančné investície, ale vyžaduje si dôkladné preštudovanie každej fázy: od prípravy po maľovanie.

Prvýkrát môžete experimentovať s maľovaním špičiek alebo jednotlivých prameňov. Pre úplnú zmenu farby je lepšie pozvať asistenta. Ak sa chystáte farbiť svoje vlasy doma pravidelne, preštudujte si všetky nuansy procedúry, aby ste sa stali sami a stylistom a kaderníkom.

Loading...