Ako farbiť sivé vlasy doma

Žiaľ, u ľudí v rôznom veku sa môžu objaviť sivé pramene - to sa týka mužov aj žien. Zvážte v článku, ako maľovať cez sivé vlasy bez poškodenia vlasov.

Bojujeme so sivými vlasmi rôznymi spôsobmi a prostriedkami

Existuje obrovské množstvo značiek, ktoré ponúkajú svoje výrobky pre tých, ktorí sa stali sivými. V obchode s kozmetikou si nemôžete zvyknúť byť zmätený množstvom finančných prostriedkov - v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na spätnú väzbu od spotrebiteľov.

A samozrejme treba venovať osobitnú pozornosť tomu, ako maľovať sivé vlasy s hennou a basmou.

"Matrix"

Najobľúbenejšie s touto farbou: to je takmer žiadny čpavok, ale zloženie vynikajúcich farieb sivé vlasy. Značka má viac ako 15 farieb s prevahou svetlých odtieňov.

"Igor"

V "Igora" nájdete rozmanitejšie odtiene pre každý vkus. Je tu červená, červená, blond a celá paleta pre blond. Je zaručené, že farba vymaže sivé vlasy a má vynikajúcu kvalitu.

Spotrebitelia hovoria, že výsledná farba sa príliš nelíši od vzorky.

"Estelle"

Odborníci sa domnievajú, že je lepšie farbiť sivé vlasy farbou "Estelle", vytvorenou špeciálne pre tento účel. Kozmetický výrobok má nízke náklady a rôzny počet odtieňov. Okrem toho sú vytvorené korekčné prvky, aby bolo farbenie optimálne.

Vytvorená séria farieb "Estelle Silver", ktoré sú určené pre sivé kučery, kde je ich číslo viac ako 70%. Estelle Deluxe Silver pomáha vyrovnať sa so sivými sivými vlasmi, tu máte sýtejšiu a tmavšiu farbu. Kozmetika tejto línie sa mieša v pomere 1: 1.

"L'Oreal"

Známy výrobca L'Oreal neostal stranou. Farbivá dokonale vymaľujú sivé vlasy a nie sú horšie ako ostatné profesionálne farbiace produkty.

Pre bežných spotrebiteľov vytvorili sériu farieb s ideálnym zložením a univerzálnymi proporciami. Kozmetika má veľa odtieňov.

Tam je veľmi dobrý nástroj - "Londa Farba pre tvrdohlavé sivé vlasy."

Henna a Basma

Obe tieto farbivá sú vytvárané samotnou prírodou, a preto je farbenie henny a basmo považované za najviac neškodné. Henna je derivát Lawsonia - rastlina, ktorá sa nachádza na území južných krajín. Basma derivát iného zeleného obyvateľa planéty - indigo.

Henna môže prilákať tých ľudí, ktorí chcú mať vo vlasoch odtiene červenej farby. Ale ak je ohnivá farba nevhodná, henna môže byť zmiešaná s kávou alebo kakaovým práškom, aby ste získali hnedý odtieň.

Henna môže byť zakúpená ako prášok, zhutnená dlažba alebo tekutina. Na dosiahnutie maximálneho účinku farbených vlasov sa odporúča, aby sa prášková forma farby alebo dlaždice.

Basma má jednu vlastnosť: bude maľovať cez sivé kučery v smaragdovej alebo modrej farbe, takže by ste nemali používať bez špeciálnej prísady.

Oba výrobky sú prírodné farbivá na vlasy, ktoré pokrývajú sivé vlasy. To vám umožňuje používať ich veľmi často, bez toho, aby došlo k poškodeniu vlasov, na rozdiel od umelých farbív.

Tónovanie a tieňovanie

Keď sa objaví malé množstvo sivých kučier, odporúča sa použiť tonizujúcu kozmetiku, ktorá je podobná prirodzenej farbe, alebo použiť špeciálny šampón na farbenie sivých vlasov. Avšak, táto metóda nebude fungovať, ak je veľa sivých vlasov.

V odtieňoch znamená, že existuje znak: maľovať cez sivé vlasy a pramene v trochu inej farbe, aby prestali byť viditeľné v celkovej hmotnosti vlasov, ale v niektorých prípadoch sa líši od prirodzeného odtieňa. Výrobcovia kozmetiky dodávajú balenie etiketami, čo indikuje účinnosť pri tónovaní šedivých vlasov v percentách.

Užitočné tipy

Šedivé vlasy sa líšia štruktúrou od obyčajných vlasov, čo značne sťažuje sfarbenie. Niektorí ľudia radšej obrátiť na odborníkov v tejto veci: kaderníci vždy pomôže nájsť správne farbivá, ale môžete tiež maľovať sivé vlasy doma.

Výber kozmetiky, musíte starostlivo prečítať návod, je potrebné povedať, že výrobky sú vhodné pre riešenie objavil sivé vlasy. Najviac správne vybrať farbu, ktorá má tmavší odtieň ako prirodzená farba. Kozmetika má iný účinok na sivé vlasy a v niektorých prípadoch je potrebné zvýšiť trvanlivosť farbiva na vlasoch.

Ak má srsť trochu sivé vlasy, potom môžete použiť maľovanie jednotlivých prameňov, alebo jednoduchým spôsobom použiť postup zvýraznenia. Niektorí dokonca odmietajú farebné vlasy, vyzdvihnúť nezvyčajný účes.

Výber tónu

Ak chcete maľovať na maximum sivé vlasy je vybraný taký kozmetický výrobok, ktorý zodpovedá tón na prirodzenú farbu vlasov. Najčastejšie používaná farba je hnedá, ktorá vyhovuje takmer každému, okrem toho existuje dôkaz, že kávový pigment je účinnejší ako zvyšok je natretý sivými prameňmi. Jasnejšie odtiene - červená, fialová, meď - majú malú chybu: nie sú vždy schopné maľovať na sivé vlasy.

Nemenej efektívny spôsob - podčiarknutie sivých vlasov so strieborným odtieňom alebo popolom. Keď farba začína strácať svoj jas, odporúča sa použiť špeciálne maľované šampóny.

O farbách pre mužov

Problém šedých vlasov obťažuje nielen spravodlivý sex, ale muži sa môžu stretnúť s takýmto problémom. Ako byť v tomto prípade?

Odrody mužských vlasových výrobkov

Vyrobte niekoľko druhov kozmetiky pre mužov odolných, s pridaním amoniaku a bez neho.

Pánske farbivá na vlasy zo sivých vlasov majú svoje výhody a nevýhody:

  • odolné farbivá umožnia vlasom udržať si trvalo zvolenú farbu;
  • nestabilné farby sa niekoľkokrát po umytí vlasov zmyjú;
  • produkty čpavku dávajú sýtejšiu farbu, ale zároveň poškodzujú vlasy.

Ak si vyberiete užitočný make-up, potom človek bude musieť neustále tónovať vlasy. Obchody môžu ponúknuť tieto typy pánskych farieb: maliarsky krém, peny a laky.

Je dôležité vedieť: krémová farba je považovaná za najlepšiu. Nebude sa šíriť cez vlasy a jednoducho ju distribuovať.

Myši majú tekutejšiu zložku: ľahko sa aplikujú, ale hlavná vec je nepreháňať, inak sa môže objaviť dráždivý účinok.

Nanesenie gélu na vlasy je jednoduché a proces sfarbenia netrvá dlhšie ako 5 minút.

Užitočné odporúčania

Pred farbením sivých vlasov a výberom kozmetiky sa odporúča spoliehať sa na individuálne vlastnosti osoby. Niektoré spoločnosti ponúkajú produkty, ktoré nebudú mať vplyv na vlasy. Vhodné napríklad pre mužov, ktorí chcú vyzerať mladšie, ale nie oveľa staršie ako ich súčasný vek.

V prípade, že sa škvrny objavia po prvýkrát, odporúča sa zvoliť svetlejší odtieň než skutočná farba. V tomto prípade nebude ťažké výsledok opraviť.

Pred použitím náteru sa odporúča testovať na alergickú reakciu. Malé množstvo produktu sa aplikuje za ucho a ponechá sa na krátky čas. V neprítomnosti nepríjemného pocitu môžete začať farbiť vlasy.

Preventívne opatrenia

Aby sa predišlo skorému výskytu sivých prameňov, je to dosť jednoduché, pokiaľ nie je spôsobené genetickými vlastnosťami:

  1. Pri neustálom strese sa odporúča zmeniť životný štýl. Každý deň si zabezpečte dobrý odpočinok - nočný spánok by nemal byť kratší ako 8 hodín.
  2. Prejdite sa po ulici a pozorujte správnu výživu, nezasahujte do športu.
  3. Skoré sivé vlasy prispievajú k dlhodobému pobytu na slnku v lete. Chrániť vlasy je postarať sa o čelenku, as nástupom zimy, nezanedbávajte teplé klobúk.
  4. Nemenej dôležitý faktor - boj proti zlým návykom. Nadmerná konzumácia alkoholu a fajčenia veľmi negatívne ovplyvňuje ľudské zdravie, vrátane stavu vlasov.

Pozorovaním vyššie uvedených metód je ľahké zabrániť skorému vzhľadu sivých vlasov.

Loading...