Pomaly rastú vlasy u dieťaťa - 5 dôvodov

Rodičia vždy starostlivo sledujú stav svojho dieťaťa. To platí najmä pre rodičov dieťaťa. Akýkoľvek problém okamžite spôsobuje vzrušenie. Pomalý rast vlasov u dieťaťa spôsobuje úzkosť v mame a otcovi. Platí to najmä pre dievčatá, pretože každá matka chce rýchlejšie zapletať copánky a kravaty.

Pomalý rast vlasov u dieťaťa spôsobuje úzkosť rodičov

Identifikujte príčiny slabého rastu vlasov

Vlasy dieťaťa rastú zle z rôznych dôvodov:

 1. genetické problémy;
 2. nedostatočne vyvážená výživa;
 3. stresujúce situácie;
 4. metabolické poruchy;
 5. zlá hygiena.

Prečo jeden rok staré dieťa nerastie vlasy na hlave

Ak detské vlasy rastú zle, potom jedným z dôvodov je genetika. Aj keď vlasy dieťaťa rastú pomaly, nie je dôvod na obavy. Rodičia to nemusia spájať so zlým zdravotným stavom, ale jednoducho zistiť, ako vlasy rástli v rovnakom veku.

Slabý rast kučier u detí môže byť dedičný

Ak majú rodičia tenké pramene alebo rastú pomaly, tekuté vlasy dieťaťa sú len odkazom.

Situáciu v tomto prípade nie je možné drasticky zmeniť a aby nedošlo k zhoršeniu situácie, je potrebné zabezpečiť náležitú starostlivosť o vlasy.

Rýchlosť rastu vlasov závisí od celkového stavu pokožky hlavy a vlasových folikulov, ktoré musia dostať potrebné množstvo živín. Keď množstvo alebo zloženie látok je nedostatočné, rast sa spomaľuje a folikuly spadajú do stavu spánku (čakania). Je potrebné preskúmať stravu a pridať potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Toto je:

Stav pokožky hlavy môže spomaliť vzhľad prameňov.
 • Mliečne výrobky a mäsové výrobky;
 • morské ryby alebo rybí olej;
 • orechy, vajcia, strukoviny;
 • zeleniny a ovocia.

Príčiny zlého rastu vlasov u dojčiat

Ak organizujete vyváženú stravu nie je možné, môžete sa uchýliť k pomoci multivitamínových komplexov a potravinových doplnkov. Musíme si však uvedomiť, že syntetické drogy môžu nepriaznivo ovplyvniť zdravie. Takýto krok si vyžaduje povinnú konzultáciu s lekárom. Keď sa chĺpky dieťaťa rozrastajú nerovnomerne, dojčiaca matka musí prehodnotiť svoju stravu.

Niekedy vlasy dieťaťa rastú z dôvodu zvýšenej nervozity, účinkov stresových situácií alebo zlého metabolizmu.

Každému dieťaťu rastú vlasy vlastným spôsobom, takže sa nemusíte báť

V takýchto situáciách je lepšie kontaktovať neurológa. Odborník pomôže identifikovať presnú príčinu pomalého rastu kučier.

Čo robiť, keď vlasy rastú veľmi zle v 1, 1,5 a 2 rokoch

Rodičia musia chrániť dieťa pred negatívnymi emóciami, vytvoriť teplú domácu atmosféru, ukázať mu svoju starostlivosť a lásku.

Každý vlas rastie vlastným spôsobom. V niektorých rastie rýchlejšie, v iných - pomalšie. Niekto príroda dal husté kučery a niekto - tekutý. Zriedkavé vlasy u dieťaťa závisia od hormónov. Preto rast vlasov závisí od hormonálneho cyklu, ktorý sa prejavuje v rýchlosti rastu.

Preventívne opatrenia pre tekuté vlasy

Hormóny môžu ovplyvniť prítomnosť vzácnych prameňov.

Často sa stáva, že príčina nie je identifikovaná a vlasy novorodenca tak ako tak pomaly rastú. V tejto situácii by sa mala väčšia pozornosť venovať preventívnym opatreniam. Aj keď tieto opatrenia nezrýchlia tempo rastu vlasov, pomôžu posilniť a obnoviť prvky. Vyžadujú sa nasledujúce postupy.

 • Opláchnite hlavu dieťaťa po šampónovaní odvarom z bylín žihľavy, šalvie, harmančeka. Nepoužívajte saponáty viac ako raz týždenne, aby nedošlo k podráždeniu pokožky hlavy dieťaťa. Je lepšie použiť odvar namiesto šampónu.
Olejové masky lopúcha pomáhajú zlepšiť vlasovú štruktúru
 • Ak chcete urýchliť rast vlasov do hlavy masáž. To nielen priaznivo ovplyvní vlasové folikuly, ale aj upokojí dieťa, preto sa odporúča urobiť masáž aspoň raz za dva dni.
 • Pre zlepšenie štruktúry vlasov, trieť masky založené na lopúchu olej do kože hlavy. Aj keď urýchľuje rast vlasov, určite ovplyvní zdravie vlasov, pretože olej lopúcha obohatí pokožku hlavy o užitočné látky.

Na záver možno povedať, že rast vlasov pre každé dieťa je individuálny. A ak kučery vášho dieťaťa nerastú tak rýchlo, ako chcete, potom to nie je problém, ale funkcia detského tela. Preto je potrebné chrániť pred stresom a úzkosťou, poskytovať najvyváženejšiu výživu a kompetentnú starostlivosť.

Loading...