Farbíme vlasy doma: typy farbív a viac ako 10 praktických tipov

Aspoň raz v každom živote si každé dievča alebo žena myslí o zmene obrazu. Samozrejme, v 90% prípadov sa to deje oveľa častejšie ako raz, ale o tom teraz nejde. Existuje mnoho spôsobov, ako zmeniť vzhľad a jedným z najbežnejších je farbiť si vlasy. Je to tak jednoduché a ľahké zmeniť farbu vlasov a všetky? Samozrejme, že nie. Tento proces vyžaduje určitú zručnosť, potrebujete konkrétnu vedomostnú základňu a teraz ju dostanete.

Farbené vlasy sú šancou pre mnohých, aby sa dostali do správnej formy.

Druhy farbív na vlasy

Každé farbenie vlasov doma začína výberom farbiva. Teraz nehovoríme o konkrétnej značke alebo cenovej kategórii, hovoríme o typoch farbív. Všetky farbivá na vlasy sú teda rozdelené do štyroch typov:

 1. odolné;
 2. semipermanent;
 3. Tonizujúce (tonické);
 4. Prírodné (na báze prírodných a rastlinných zložiek).

Môžete si farbiť vlasy doma výberom jednej zo štyroch možností, ale účinok v každom prípade bude iný, drasticky alebo mierne. Pretrvávajúca farba je potrebná, keď dievča urobí vážnu zmenu. Úplne zmeňte farbu na opačnú alebo úplne porazenú sivými prameňmi.

V tomto prípade musíte jasne pochopiť, čo robíte a konať s veľkou opatrnosťou, pretože pretrvávajúce prostriedky obsahujú silné účinné látky a zlé konanie môže veľmi poškodiť zdravie kučier. Ale ak si farbíte vlasy správne, táto farba dodá trvalý efekt a dobrý výsledok.

Druhá možnosť je tiež určená na smäd po kardinálnych zmenách, ale maľuje vlasy 2-3 krát mesačne. Poloodolný náter je menej nebezpečný a nepoškodí vaše vlasy. Táto voľba má zároveň potrebnú stabilitu a nevymyje sa po 4-5 šampónoch.

Tonika sa používa v troch prípadoch: keď potrebujete farbiť vlasy sami, len zmenou odtieňa (zosvetliť alebo stmavnúť), opraviť neúspešné maľovanie alebo experimentovať s nejakou farbou. Tonizujúce farbivá sa vymývajú po 4-5 šampónoch.

Pokiaľ ide o prírodné farbivá, v prírode je veľa, najbežnejšia je henna. Je to šetrná metóda, bezpečná, ale nemôžete ju nazvať plnohodnotnou maľbou, je to skôr farbenie vlasov doma alebo dokonca tónovanie. Tieto nástroje však majú aj zdravotný účinok.

Čo potrebujete na maľovanie doma?

Ak chcete maľovať doma, musíte mať veľa vecí. Po prvé - farba, a vybrať si kvalitný výrobok, nemali by ste šetriť. Preferovať známej alebo populárnej značky, ešte lepšie, ak váš priateľ používa túto farbu.

Venujte pozornosť baleniu vybraného produktu a prečítajte si anotáciu. Niektoré možnosti majú ďalšie účinky alebo sú určené pre konkrétny typ vlasov (druhá rarita). Ak ste často krásna a farba je pre vás to pravé, použite výrobky jednej spoločnosti, čím sa zníži riziko, že dôjde k falošnému efektu alebo ak budete mať nežiaduci účinok, ak vám nástroj nevyhovuje.

Ak chcete maľovať, potrebujete špeciálny kefový hrebeň. Zvyčajne je tento nástroj ponúkaný kompletne s farbou, ale je lepšie ho kúpiť samostatne, vybrať presne to, čo sa vám páči. Samozrejme, môžete si farbiť svoje vlasy bez kefy, špongiou alebo iným vhodným materiálom, ale to výrazne komplikuje proces a konečnú kvalitu.

Predám špeciálny plastový plášť, aby sa zabránilo znečisteniu počas procesu. Vezmite akýkoľvek tukový krém. Aplikujte pozdĺž kontúry rastu vlasov, na krk a uši, aby ste sa vyhli nechcenému sfarbeniu pokožky.

Ako si farbiť vlasy sami - dôležité tipy

Ak chcete farbiť vlasy doma bez problémov a nežiaducich následkov, postupujte podľa nižšie uvedených odporúčaní a pravidiel:

 • Nemôžete miešať v zakúpenej farbe, bez ohľadu na jej hodnotu a značku, cudzie látky. Aj keď je to užitočný olej alebo balzam, ktorý vám vždy vyhovoval, účinok je nepredvídateľný.
 • Vždy si prečítajte pokyny na krabici s farbou, striktne dodržiavajte dočasné pokyny a lepšie premývajte farbivo pred nadmernou expozíciou, riskujete „spálenie“ vegetácie na hlave.
 • Farba môže byť použitá len v deň jej prípravy. Ak ste vyliečili liek, ale niečo vám bráni v jeho používaní v ten istý deň, je lepšie ho odhodiť, najmä keď potrebujete farbiť vlasy profesionálnym náterom doma.
 • Pri každom maľovaní noste gumové rukavice, ktoré sú vhodné pre najbežnejšie lekárske účely. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť farbe, ktorá sa zjedla do rúk a nie je vyplavená niekoľko týždňov.
 • Ak sa rozhodnete neustále farbiť hlavu, stojí za to spravidla používať špeciálne ošetrovacie prostriedky na kučery, to sú všetky druhy kondicionérov, balzamov a šampónov na farbené vlasy.
 • Po maľovaní, snažte sa umyť si vlasy po dobu 1-2 dní, aby sa farbivo zosilnilo do vlasovej štruktúry a nevymýva dlhšie.
 • Pred začatím procesu transformácie, musíte sa uistiť, že všetko je v poriadku s pokožkou hlavy, nie sú tam žiadne škody, podráždenie, mikrotrhliny a ďalšie veci. To platí aj vtedy, keď potrebujete farbiť vlasové korienky sami.

Maliarsky proces

S cieľom správne farbiť vaše vlasy nie je nič zložité, musíte dodržiavať vyššie uvedené tipy a byť konzistentné. Začnime sfarbením, ktoré sa zmestí do 4 krokov:

 1. Farbiť dlhé vlasy nezávisle alebo krátko je rovnako jednoduché, rozdiel je len v množstve materiálu vynaloženého a určitej obratnosti. Pred začatím procesu, je lepšie, ak je hlava nemytá po dobu 1-2 dní, hlava musí byť česaná a nie je namočená, hlava musí zostať suchá.
 2. Potom, čo ste rozjasnili svoju krásu, dali si rukavice, plášť a vzali kefu, pokračujeme. Je potrebné aplikovať farbu na vlasy, počnúc koreňmi a pohybovať sa ďalej po celej dĺžke. V rovnakom čase rozdeliť vlasy na pramene, takže farbivo padá rovnomerne a nemusíte nechať ujsť nič.
 3. Pozorne si prečítajte návod na obale a venujte pozornosť času, je lepšie umývať si farbu pred poškodením vlasov a potom ju na dlhú dobu obnoviť.
 4. Ak chcete získať trvalý a jasný efekt, nemali by ste si umývať vlasy okamžite po maľovaní šampónom, je lepšie opláchnuť kučery dôkladne tečúcou vodou bez šetrenia času.

Balajazh v modrej, zelenej, fialovej, tmavej a blond

Technika balayazh, pri ktorej sa používa miešanie niekoľkých odtieňov farby a dáva vlasom obzvlášť farbu s hladkým prechodom, je tiež k dispozícii doma. Na to však musíte jasne pochopiť, čo by sa malo stať a je lepšie najprv konzultovať s odborníkmi. Doma je ťažké namaľovať hlavu takým spôsobom a ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, je lepšie nezačať.

Ombre štýl a perie končí

Ďalšou komplikovanou metódou farbenia vlasov je štýl ombre. V tomto prípade je prepad vytvorený zo špičiek vlasov až po korene, od svetlého odtieňa po tmu. Takéto vlasy sú veľmi pôsobivé, najmä keď sa k nim pridáva efekt peria (selektívne mletie alebo sfarbenie jednotlivých prameňov). Ale opäť, takýto postup je veľmi komplikovaný doma a vyžaduje profesionalitu, takže je lepšie kontaktovať salón.

Zmena farby bez farby - henna, brilantná zelená, peroxid

Farbenie vlasov doma sa často vykonáva bez použitia syntetických farbív rôznych značiek. Niektorí ľudia sa uchyľujú k ľudovým prostriedkom, odľahčujú ich peroxidom (táto možnosť je nebezpečná), iní dosahujú úžasné výsledky so zelenou farbou, ale najškodlivejšou a najbezpečnejšou metódou je. Táto prírodná zložka okrem toho, že dodáva vlasom zlatý odtieň, vyživuje ich vitamínmi a stopovými prvkami.

Zmeniť farbu vlasov - vyskúšajte si rôzne obrázky

Takže sa nemusíte hanbiť, farbiť si vlasy doma, dodržiavať hlavné pravidlá a rady. Ale nejdú hlboko do experimentov, často neprinášajú dobro.

Loading...