Zoznam najlepších profesionálnych šampónov pre farebné vlasy

Pramene, ktoré sú pravidelne vystavované agresívnemu vplyvu chemických farbív, musia byť starostlivo ošetrené. Poskytuje len to najlepšie šampón pre farbené vlasy. Vyčistia prameň, ale nevypúšťajú ich, čo je pre poškodenú štruktúru neuveriteľne dôležité.

Profesionálne vs domácnosti

Aký je rozdiel medzi šampónom pre farbené vlasy od zvyčajného? Medzi profesionálnym a domácim nástrojom je niekoľko zásadných rozdielov:

 • Vysoká funkčnosť. Ak zvyčajný spôsob čistí pokožku a umyje nečistoty a mastnotu z povrchu vlasov, potom majú profesionálne šampóny silný liečivý účinok. Nasýtia vlákna užitočnými látkami, obnovia ich štruktúru, posilnia folikuly, zabránia rýchlemu vymytiu farieb, zhrubnú chlpy a obalia ich tenkým ochranným filmom. Je mimoriadne dôležitý pre farbené vlasy, ako aj pre bielené;
 • Zloženie. Zloženie kozmetiky pre farbené vlasy obsahuje množstvo užitočných prírodných zložiek - ceramidy, oleje, bylinné extrakty, bielkoviny z ryže, sóje alebo mladej pšenice. Prispievajú k ľahšiemu česaniu a poskytujú dodatočnú úpravu prameňov;

 • Silikón vysokej kvality. Najčastejšou zložkou mnohých moderných značiek je silikón - to má vplyv na vzhľad vlasov. Ale ak je lacná odroda zvyčajne používaná v lacných výrobkoch, potom kvalitný typ je zahrnutý v šampónových salónoch. Prvá sa hromadí vo vlasoch, váži a vedie k krehkosti a prierezu hrotov. Druhá je úplne vymytá počas umývania, a preto neovplyvňuje zdravie vlasov;
 • Integrovaný prístup k problému. Salonové šampóny sú určené pre komplexné použitie. Faktom je, že len pri interakcii s inými produktmi z tej istej série dokážu maximalizovať svoju účinnosť;
 • Špecializácia. Profesionálne šampóny sú vysoko špecializované - nemôžu byť a priori komplexné („2 v 1“ a „3 v 1“).

Kde kúpiť tento šampón?

Profesionálne vlasové prípravky si môžete kúpiť na niekoľkých miestach. Patrí medzi ne:

 • Špecializované predajne na predaj výrobkov pre kaderníkov;
 • Kozmetické salóny - bohužiaľ, cena tu bude veľmi vysoká;
 • Internetové stránky;
 • Obchody so sieťovou kozmetikou - výber je veľmi obmedzený, kvalita je ďaleko od najlepších;

 • Oficiálne stránky - najlepšia voľba. Náklady na kozmetiku z katalógov umiestnených na oficiálnych stránkach budú najnižšie, ale kvalita bude vysoká. V tomto prípade ste chránení pred falzifikátmi.

Ako sa prihlásiť?

Pri výbere salónovej kozmetiky existuje jedno pravidlo: malo by zodpovedať typu vašich vlasov (suché, mastné a normálne). V opačnom prípade jej použitie nedáva nič.

Je tiež veľmi dôležité naučiť sa správne umývať špinavú hlavu:

 • Navlhčite vlasy veľkým množstvom teplej vody;
 • Na dlaň stlačte malý šampón;
 • Dobre to oklamať;
 • Naneste túto penu na zmáčané pramene;
 • Dobre masírujte;
 • Opláchnite tečúcou vodou;
 • Zopakujte ešte raz;
 • Použite balzam / masku.

Čo šampón kúpiť?

Ponúkame celý zoznam najlepších šampónov pre farebné vlasy, z ktorých si určite vyberiete možnosť, ktorá vám vyhovuje.

Tento nástroj je založený na inovatívnom systéme Neofibrine, ktorý obsahuje opaľovacie krémy Bio-Mimetic ceramide. Šampón napĺňa kučery silnou vitálnou silou, posilňuje zvnútra a zabezpečuje bunkovú regeneráciu poškodenej štruktúry. V dôsledku používania tohto výrobku sa vlasy stávajú silnejšími a hladšími.

Oprava vlasov s vážnym poškodením. Jeho hlavné účinné látky sú: t

 • Aminosilan - posilňuje a obnovuje štruktúru prameňov;
 • Katiónový polymér - obalí ich tenkým ochranným filmom;
 • Komplex "Aptyl 100" - uzatvára užitočné komponenty vo vlasoch.

Šampón "L'oreal Elseve" "Color and Shine" pre svetlé vlasy vytvorené novým vzorcom, ktorý poskytuje prameň upevňujúci pigmenty. Nástroj udržuje farbu, zabraňuje jej praniu, robí odtieň jasnejším. Okrem toho obsahuje špeciálne UV filtre, ktoré chránia tón pred negatívnymi vplyvmi. Pri pravidelnom umývaní vlasov získava potrebnú výživu, stáva sa hladkou, lesklou, hodvábnou a poslušnou.

Slávny nemecký šampón určený na umývanie vlasov poškodených pri farbení. Bol vyvinutý technológiou laminácie (Krio Color Defense), ktorá normalizuje hladinu pH a zmrazuje pigment až do ďalšieho náteru. Hlavnou zložkou tohto kryo-šamponu je hodvábny hydrolyzát, špeciálna zložka, ktorá obnovuje vlasy na bunkovej úrovni, leští svoj povrch a dáva jasný lesk.

Kozmetika tejto značky poskytuje dobrú výživu vlasových folikulov a pomáha odstraňovať nežiaduce farby po neúspešnom maľovaní. Kapous Color Care obsahuje vitamín E, aminokyseliny, mliečne bielkoviny, výťažky z liečivých bylín a výťažky z rôznych obilnín. Vďaka tomuto bohatému zloženiu tento šampón poskytuje silný liečivý účinok:

 • Udržiava jas pigmentu na molekulárnej úrovni;
 • Obnovuje oslabenú štruktúru;
 • Aktívne vyživuje pramene od koreňa po špičku.

Toto hodnotenie je aj naďalej populárnou drogou pre ruské vlasy. Jej hlavnou črtou je prirodzený základ - ako súčasť nástroja neexistujú žiadne škodlivé minerálne oleje, parabény a sulfáty. Ich miesto v tomto šampóne je obsadené užitočnými látkami:

 • Ružová radiálna kapucňa - hydratuje a vyživuje, aktivuje regeneračné procesy, posilňuje ochranné mechanizmy;
 • Prírodné oleje - Altajský rakytník a sójové bôby Dahuri. Obsahujú vitamíny a makronutrienty, ktoré poskytujú nadmerne sušené zámky s dobrou výživou a regeneráciou;
 • Biely včelí vosk - zvyšuje odolnosť kučier na účinky škodlivých chemikálií;
 • Roztok mydlovej priadze pomáha posilňovať vlasové folikuly a normalizovať mazové žľazy.

Ak neviete, ako umývať farbené vlasy šampónom, zastavte svoju voľbu na tejto slávnej značke. Prostriedky "Periche" sú medzi modernými ženami veľmi žiadané. Jeho hlavnými zložkami sú:

 • Makadamový olej - zabraňuje zničeniu vlasovej štruktúry vplyvom ultrafialového žiarenia, chráni vlasy pred stratou vlhkosti;
 • Marula olej - zvlhčuje a vyživuje, dodáva lesk kučerám;
 • Extrakt z uhoriek - zachováva jas farby.

Tento profesionálny antioxidačný šampón na ochranu farby farebných vlasov má množstvo vlastností:

 • Jemne čistí;
 • Chráni vlasy pred voľnými radikálmi a škodlivým UV žiarením;
 • Posilňuje ich štruktúru;
 • Nasýti pramene s leskom;
 • Podporuje Ph;
 • Udržiava jasný tón až do nasledujúceho obrazu (až 32 relácií šamponovania);
 • Podieľa sa na plnení poréznych častí prameňov.

Zloženie tohto nástroja zahŕňa vitamín E, prírodné silikóny a slnečnicový olej.

Slávny salón s farebnými vlasovými šampónmi je založený na reparácii kutikuly a obchode (ceramidy + aminosilikóny). Vďaka tejto technológii obnovuje Matrix So Long Damage vlákna v najhlbších vrstvách, posilňuje ich štruktúru, vyplňuje všetky dutiny a lepidlá spolu. Vlasy po umytí sú elastické, hladké a poslušné. Aj tento nádherný šampón robí vlasy hrubšími a spoľahlivo ich chráni pred rôznymi poškodeniami.

Nie ste si istí, ktorý šampón je najlepší pre farbené vlasy? Mnohí odborníci vstupujú do tohto hodnotenia ako prostriedok ruskej spoločnosti Estel. Je založený na systéme NATURAL PAUL, ktorý obsahuje užitočný keratín a pantenol. Úlohu týchto zložiek je ťažké preceňovať - ​​jemne čistia, fixujú farbu vlasov, poskytujú mäkkosť. Estel sa často používa na dodanie strieborného tónu prameňom a obnovenie štruktúry.

Skôr drahé, ale aj veľmi účinné. Tento salónový šampón obsahuje prírodné zložky, ktoré jemne čistia vlasy špiny a dodávajú mu najsilnejší lesk. Základom tohto nástroja je inovatívny komplexný systém Systeme Capture, ktorý zabraňuje rýchlemu leptaniu pigmentov a udržuje odtieň bohatý a krásny po dobu približne 30 dní (v závislosti od nepretržitého používania celej série). Tento šampón obsahuje aj UV filtre, ktoré chránia vlákna pred negatívnymi účinkami.

Ak sa rozhodnete vybrať si profesionálny šampón pre farbené, normálne alebo riedené pramene, pozrite sa bližšie na Wella Brilliance Professional. Je vhodný aj na citlivú pokožku - zmierňuje pálenie a svrbenie. Výrobok má príjemnú vôňu, ktorá zostáva vo vlasoch dlhú dobu. Okrem toho tento šampón poskytuje účinné hĺbkové čistenie. Hlavnými účinnými látkami sú panthenol, keratín, vitamín E, lotosový extrakt a kyselina glyoxínová.

Šampón "Clear Vita Abe" na regeneráciu farbených a poškodených vlasov patrí tiež medzi najlepšie. Neobsahuje sírany a iné škodlivé látky. Základom tohto nástroja je moderná technológia "Nutrium 10", ktorá sa skladá zo živín, vitamínov a extraktov, čo umožňuje dlhodobú udržanie konečnej farby. Táto vlastnosť je veľmi dôležitá pre majiteľov svetlých a nasýtených farieb - napríklad červené vlasy. Nástroj veľmi dobre pení, takže jeho použitie bude pomerne úsporné.

Šampón "Ginger and Hop" od spoločnosti "Green Mama" je určený špeciálne pre oslabené vlasy. Vo svojom zložení sú účinné látky (extrakty z rôznych bylín a olej z broskýňových semien), ktoré zlepšujú rast a podporujú celkové hojenie kučier po sfarbení. Poznamenávame tiež, že vo vzorci „Green Mama“ nie sú žiadne parfumy a laurylsulfát sodný, preto je umývanie vlasov jemné.

Tento vysoko účinný šampón na zachovanie farby farbených vlasov poskytuje účinnú ochranu prameňov. Vďaka prírodným olejom a extraktom z rastlín nástroj čistí pramene a dodáva krásny lesk. Pri pravidelnom praní sa kučery stávajú mäkkými, učenými a hodvábnymi.

Profesionálny izraelský výrobok určený na starostlivosť o poškodené a oslabené vlasy. Šampón má regeneračný a hydratačný účinok. Je založený na vysoko účinnom prípravku, ktorý poskytuje jemné umývanie a rozmotáva prameň. Hlavnými aktívnymi zložkami tohto liečiva sú keratín, arganový olej, antioxidanty a mastné kyseliny. Pracujú na dvoch úrovniach naraz - prenikajú do vlasov, posilňujú ich štruktúru, vyživujú a zvlhčujú vo vnútri aj zvonku.

Fínsky nástroj Salon určený pre farbené, suché alebo poškodené pramene. Zmierňuje silné svrbenie a tiež zabraňuje lupinám. Vlasy sa stávajú hladkými, učenými a vyzerajú všetkým.

Veľmi dobrý šampón na prírodnom základe. Nástroj je obohatený o citrusové extrakty, sójové proteíny a extrakt z ibišteka. Tieto zložky zabezpečujú obnovu kučier po farbení, ako aj ich nasýtenie vitalitou a energiou. Pre farbené vlasy je "Matrix" jednoducho dokonalý - dlhodobo udržuje pigment svetlý a neuveriteľne šťavnatý. Pomocou tohto nástroja môžete získať ďalší dôležitý bonus vo forme jemných, hodvábnych a veľmi poslušných prameňov.

Približná cena je 550-650 rubľov za 250 ml.

Po preskúmaní hodnotenia šampónov pre farbené vlasy, môžete ľahko vybrať najlepší nástroj a sledovať vlasy vo všetkých pravidlách a predpisoch.

Loading...