Ako obnoviť sušené maskary: populárne spôsoby

Ako obnoviť sušené maskary? Túto otázku kladie mnoho dievčat, pretože maskara je jednou z najviac nenahraditeľných vecí v ženskej kozmetickej taške. A ako sa to stane, keď obsah vašej obľúbenej fľaše vyschne pred termínom. Nemali by ste byť rozrušený, pretože existuje mnoho spôsobov, ako ho obnoviť. Avšak pred začatím resuscitácie sa oplatí pochopiť, prečo sa riasenka tak rýchlo stala zbytočnou.

Dôvody rýchleho schnutia kostry

Ak sa vám podarí nájsť príčinu, potom sa budete môcť vyhnúť chybám v budúcnosti a nová mascara vám bude dlhšie slúžiť. V podstate existuje 5 dôvodov:

  • Nesprávne skladovanie. Kozmetika sa bojí horúčavy a chladu, preto je prísne zakázané nechávať trubicu v batérii alebo na otvorenom slnku. Taktiež sa neodporúča užívať si so sebou kozmetiku v chlade.
  • Nesprávna prevádzka. Vytiahnutie kefy z trubice by malo byť točivé a otočné zákruty by ju mali vrátiť späť. Ak jednoducho vytiahnete a vložíte brassmatic, vzduch vstúpi do fľaše, ktorá vyschne jej obsah.
  • Je tiež dôležité, aby ste tesne uzavreli trubicu, nikdy nenechávajte kefu od fľaše.
  • Široké hrdlo. Niekedy to výrobcovia nevenujú pozornosť, zatiaľ čo šírka krku priamo ovplyvňuje rýchlosť schnutia kostry.
  • Dátum ukončenia platnosti. Ak sa doba používania blíži ku koncu, nevracajte riasenku do života. To môže mať za následok alergie a podráždenie očí.

Takže teraz, keď boli identifikované a odstránené všetky možné príčiny, môžeme zvážiť metódy obnovy maskary.

Spôsoby resuscitácie jatočného tela

Akékoľvek prostriedky na obnovu jatočných tiel doma by mali byť bezpečné. V prvom rade by nemal byť škodlivý pre oči alebo vyvolať alergické reakcie. Všetky uvedené metódy zodpovedajú týmto charakteristikám.

voda

Najjednoduchšia voda je skvelý spôsob, ako oživiť maskaru. Máte šťastie, ak obsahuje parafín. Stačí ponoriť skúmavku do pohára horúcej vody. Je dôležité, aby rúrka nemohla byť varená, to povedie k jej deformácii, ale nebudú mať žiadne negatívne dôsledky z teplej vody. Ak v kompozícii nie je parafín, potom bude potrebné pridať vodu priamo do fľaše. Je lepšie, ak je to destilovaná kvapalina. Majte na pamäti, že voda môže spôsobiť rozvoj patogénov, preto by ste sa nemali uchyľovať k tejto metóde, ak máte sklony k alergickým reakciám alebo máte citlivú pokožku. Je tiež lepšie neopakovať postup niekoľkokrát, maskara sa rýchlo stane nepoužiteľnou.

Očné kvapky

Túto metódu možno považovať za hypoalergénnu, pretože kvapky pre oči spočiatku nemôžu poškodiť zrakové orgány. Pridajte do skúmavky 2-3 kvapky Vizinu, Albucidu alebo iných analógov. Je lepšie nechať kozmetiku v noci, počas ktorej sa dokončí proces rozpúšťania.

čaj

Pravidelný čierny čaj pomôže zachrániť sušené riasy. Nápoj stojí za varenie silný a sladký. Kefa sa musí odstrániť, umyť a vysušiť. Potom ho namočte do čaju a pomocou pipety pridajte niekoľko kvapiek nápoja do skúmavky. Ponechajte produkt na chvíľu. Ak to nepreháňate rozpúšťadlom, výsledok vás poteší. Mascara bude jednotná, hustá a odolná.

Tekutina na skladovanie objektívu

Ďalšie hypoalergénne rozpúšťadlo, ktoré je v kompozícii porovnateľné so slzou. Pravdepodobnosť negatívnej reakcie na oči s takýmto nástrojom je znížená na minimum, ale stojí za to mať na pamäti, že je ťažké predvídať reakciu kombinácie špecifických kvapiek so špecifickým zložením jatočného tela. Preto skontrolujte maskaru na malej ploche kože.

Odstraňovač očného make-upu

Najlepšie je použiť tonikum alebo mlieko, s ktorým ste už oboznámení. Dbajte na to, aby sa v kompozícii nenachádzal alkohol, má zlý vplyv na riasy, čo ich robí suchými a matnými. Tiež prítomnosť alkoholu môže spôsobiť pálenie a začervenanie očí. V ideálnom prípade sú výrobca maskary a prostriedky na jej odstránenie rovnaké. Rozpustiť riasenka by mala byť opatrná, je dôležité, aby sa konzistencia príliš tenké. Pre pohodlie sa odporúča pridávať do kefy tonikum a nie fľašu. Môžete tiež použiť známe tonikum pre tvár.

Tipy na obnovenie sušenej riasenky:

parfum

Starú maskaru môžete obnoviť pomocou parfumu, ale mali by ste to robiť opatrne. Jednou z hlavných požiadaviek a toaletnej vody alebo liehovín je absencia alkoholu v jeho zložení. Neodporúča sa naliať parfum priamo do fľaše, najlepšie je nastriekať parfumy raz do fľaše a potom zaskrutkovať kefku. Nechajte maskaru na chvíľu, výsledok nebude trvať dlho.

Ricín alebo lopatkový olej

Snáď najužitočnejšia možnosť pre riasy. Oba oleje nielenže dokonale rozpustia riasenku, ale aj blahodarne pôsobia na vlasy, nasýtia ich vitamínom. Takáto maskara vytvorí efekt masky, ricínový a lopúchový olej predĺži riasy a podporí ich rast.

Ak chcete pridať do fľaše olej, kvapnite len jednu kvapku na vopred umytú kefu. Potom ho priskrutkujte do fľaše a chvíľu počkajte.

Niektorí výrobcovia ponúkajú náhradnú tubu maskary, v takom prípade môžete zmiešať sušenú riasenku s novým make-upom.

Je tu malý trik. Pokým sa nerozhodnete, čo používať, skúste odstrániť obmedzovač z krku. Je to malý krúžok, s ktorým sa z kefy odstránia prebytočné prostriedky. Teraz máte možnosť dôkladne premiešať maskaru, môžete ju znova použiť.

Zakázané finančné prostriedky

Potom sa nesnažili rozpustiť sušenú riasenku dievčaťa, arzenál je tak veľký a rôznorodý, že ho nemôžete vymenovať. Existujú však populárne nástroje, ktoré je prísne zakázané používať. Takéto rozpúšťadlá nielenže nevracajú kozmetiku, ale môžu tiež spôsobiť značné poškodenie očí.

Peroxid vodíka.

Táto lekáreň nie je úplne vhodná na rozpustenie jatočných tiel, pričom peroxid na sliznici môže spôsobiť vážne popáleniny. Výsledkom je dočasná strata zraku, strata rias a poškodenie kože.

slina

To je spôsob, akým naša babička mascara dala požadovanú konzistenciu. Zatiaľ sliny obsahujú veľa baktérií a baktérií. Spolu s kozmetikou sa dostanú do očí, kde sa ľahko vyvinie infekčné ochorenie. Takéto diagnózy sa liečia dlhodobo a bolestivo, takže to neriskujte.

Olivový alebo rastlinný olej

Tieto nástroje sú dobré vo varení, ale nie v kozmetike. Po prvé, mastné prostredie je pohodlným prostredím mnohých mikroorganizmov, takže existuje riziko infekcie v sliznici oka. Po druhé, olej nikdy neschne, takže toto rozpúšťadlo jednoducho kazí maskaru. Riasy budú farbené hrudkami, riasenka bude rozmazaná na tvári, make-up je zaručený, že bude poškodený.

Alkoholické výrobky

Kolín, alkohol alebo parfumy obsahujúce alkohol nemôžu byť použité ako rozpúšťadlo pre očné kozmetické prípravky. Ľahko spáliť oči a spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zraku.

Ako obnoviť sušené riasenka je teraz len pre vás rozhodnúť, poznáte všetky možné a zakázané spôsoby. Pamätajte však, že tri mesiace po otvorení trubice sa atrament zhorší a nie je vždy potrebné ho obnoviť. Ak váš obľúbený nástroj vyschol skôr, potom jednoducho odkazovať na dostupnú metódu, a vaše oči sa opäť stanú ešte krajšie a výraznejšie.

Loading...