3 spôsoby použitia nechtovej tinktúry na vlasy

V tradičnej medicíne sa rozšírilo používanie infúzie nechtíka alebo nechtíka lekárskeho, ako sa nazývajú tieto kvety. Je to prírodné liečivé, antibakteriálne a antifungálne činidlo: rastlina sa aktívne používa na liečbu seborrhea, dermatologických ochorení. Ďalšie použitie nechtíka na vlasy je tiež známe: tónuje vlasové folikuly, odstraňuje mastný lesk.

Calendula - veľký ľudový liek na vlasy

Liečivé vlastnosti

Užitočné vlastnosti tinktúry na vlasy sú vysvetlené bohatým obsahom minerálov, éterických olejov a organických kyselín. Izoluje sa kyselina jablčná, kyselina salicylová a kyselina pentadecylová (používané v Japonsku ako prostriedok na liečbu plešatosti). Calendula je užitočná pre vlasy a skutočnosť, že jej kvety obsahujú karotenoidy, ktoré dodávajú lesk prameňom, antioxidantom, saponínom.

Použitie alkoholovej tinktúry nechtíka na vlasy

Čo dáva nechtík na liečenie vlasov?

  • dodáva pružnosť a pružnosť;
  • posilňuje a stimuluje rast;
  • hydratuje, odstraňuje krehkosť;
  • bojuje proti hubovým chorobám, ktoré prispievajú k lupinám a svrbeniu;
  • robí poslušné prameňmi;
  • lieči malé rany na pokožke hlavy;
  • znižuje vylučovanie mazu.

Spôsoby použitia: recepty na rastové masky s olejom, harmanček pre mastné vlasy, opláchnutie odvarom proti stratám, bylinný a kvetový extrakt na posilnenie kučier

Na prípravu oleja sa používajú suché kvety, ale na tinktúru alebo odvar je lepšie vziať si čerstvé. Sušené kvetenstvo si môžete kúpiť v lekárni, mnohé pestujú nechtíky v záhrade, nachádzajú sa vo voľnej prírode, uprednostňujú lúky a otvorené polia.

V akej forme používajú:

  1. Vo forme oleja. Marigold zaspať v pohári a zalejeme rastlinný olej tak, že pokrýva kvety. Potom je všetko zamiešané, pokryté gázou a vyčistené na chladnom mieste. Po dvoch týždňoch sa olej považuje za pripravený. Filtruje sa a naleje do foriem, nádob alebo fliaš (nie plastových). Tento olej si dlhodobo zachováva svoje prospešné vlastnosti. Ako súčasť masiek používajte olej na nechtík na vlasy, pridajte ho do šampónov. Posilňuje, hydratuje a vyživuje vlasy. Jednoduchý spôsob aplikácie - trieť do koreňov, nechajte dve hodiny a opláchnite. Považuje sa za obzvlášť užitočný nástroj pre často farbené vlasy, odporúča sa aplikovať po trvalej alebo strate prirodzenej farby po dlhom pobyte na slnku.
  2. Vo forme alkoholovej tinktúry. Čerstvé kvety sú naliate alkoholom. Pre jednu pohár vodky alebo alkoholu si 4-5 polievkových lyžíc nechtíka. Nádoba je pevne upchatá a vyčistená na chladnom mieste. Po 10 dňoch sa tinktúra prefiltruje a naleje do sklenených nádob. Alkoholický roztok nechtíka sa používa proti lupinám a svrbeniu. Na tento účel sa na bavlnené tampóny, ktoré sa používajú na liečbu vlasovej pokožky a vlasových korienkov, aplikuje trochu peňazí. Potom položte plastovú čiapku a zabalte hlavu uterákom na 2 hodiny alebo dokonca na celú noc. Umyte teplou vodou. Tento recept je užitočný pre tých, ktorí trpia častou stratou vlasov. Alkoholické tinktúry nechtíka toniku folikulov, stimuluje rast nových vlasov, zvyšuje ich hustotu a silu. Ak pridáte lyžicu tinktúry do litra teplej vody, môžete si opláchnuť vlasy týmto roztokom.
  3. Vo forme odvar. 5 polievkových lyžíc nechtíka vylial liter vriacej vody. Trvať 2 hodiny a filter. Výsledná infúzia sa používa dva dni, až kým nestratí svoje liečivé vlastnosti. Pri jeho príprave môžete použiť aj iné bylinky a kvety (koreň lopúcha, praslička poľná, žihľava, harmanček). Odvar z nechtíka sa používa na zlepšenie stavu mastných vlasov. Sú ošetrené vlasovou pokožkou, opláchnutie, ktoré zabraňuje tvorbe mazu, dodáva vlasom zdravý lesk a pružnosť.

Akýkoľvek extrakt nechtíka má kontraindikácie (hypotenzia, tehotenstvo, srdcové zlyhanie), takže pred použitím by ste sa mali poradiť s lekárom a skontrolovať kožnú reakciu: malé množstvo oleja alebo tinktúry sa vtiera do kože na vnútornej strane zápästia a po hodine sa kontroluje na prítomnosť podráždenia.

Nájsť zdravotný prínos pre vaše zámky.

Použitie nechtovej tinktúry na vlasy by nemalo byť trvalé. Môžete vykonávať postupy 1-2 krát týždenne, a potom si prestávku na 15 dní. Celková doba používania by nemala presiahnuť 30 dní. Calendula tinktúra na vlasy sa ľahko pripravuje a nevyžaduje veľké výdavky.

Loading...