Všetko, čo ste chceli vedieť o chemickej perm na stredne dlhé vlasy

Keď často musíte vytvoriť vlnité kučery, trvá to dlho. Chcem urobiť dlhé kučery a zabudnúť na nekonečný štýl. Alternatívou môže byť chémia pre stredné vlasy, ktorá umožňuje získať účinné dlhodobé kučery rôznych priemerov. Ale ako urobiť chémiu bez smutných následkov, pretože existuje toľko príbehov o jej deštruktívnom pôsobení! Väčšina z nich je mýtus, pretože moderný kozmetický priemysel ponúka obrovský výber kompozícií, berúc do úvahy typ vlasov, ktoré nielenže fixujú kučery, ale majú aj starostlivosť.

Čo je to

Perm je postup, pri ktorom sa na vlákna použije špecifická kompozícia. Jeho činnosť je zameraná na zmenu väzieb vo vlasoch. Takéto kučery sa stávajú poddajnými av tomto stave sú zranené. Po použití iného zloženia (neutralizátor), ktorý zachytáva nový stav vlasov (kučery).

V závislosti od typu trvá účinok od 1 do 6 mesiacov.

Typy perm

Druhy povolených vlasov sa líšia účinnými látkami vo formuláciách.

kyslé

Prostriedok na báze glycerylmonotioglykolátu preniká do vlasov bez toho, aby odhalil škvrny. Kučery sa stávajú krásnymi a trvanlivými a zostávajú tak až šesť mesiacov. Metóda sa vzťahuje na pomerne agresívne a je vhodná pre husté a tesné vlasy. Majitelia tenkých, mäkkých kučier, ako aj tých, ktorí sú poškodení, by nemali robiť takúto chémiu.

Rada. Benígnejšou formou kyslého spôsobu je permeabilný roztok kyseliny tioglykolovej. Skutočný efekt nie je tak trvanlivý - asi mesiac.

alkalický

Dlhodobá perm je vytvorená pôsobením aktívnej zložky tioglykolátu amónneho. V porovnaní s predchádzajúcou metódou je alkalická metóda šetrnejšia. Ideálne pre tých, ktorí majú zlý účes. Účinok s chémiou trvá až 3 mesiace.

neutrálne

Prípravky pracujú na vytvorení rovnováhy medzi dvoma vlasovými zónami: hydrofóbne (odpudzujúce vodu) a vlhkosť. Vďaka tomu sú vlasy počas zákroku prístupné menšiemu stresu, vlasy samy o sebe veľmi neponúkajú a kučeravosť sa ukazuje byť silná, elastická, prirodzená.

Takýto perm je možné vykonať aj na tenkých a mäkkých vlnách. Účinok bude zrejmý po dobu 4-12 týždňov.

Aminokyselina

Má pôsobivý a liečivý účinok vďaka prítomnosti aminokyselín a proteínov. Tieto isté komponenty znižujú poškodenie aktívnych činidiel v nástroji. Takáto chémia dobre zapadá na stredne dlhé vlasy s jemnou a mäkkou štruktúrou, ale je lepšie ju nepoužívať na tvrdých, ťažkých prameňoch, pretože kučery sa rýchlo narovnajú.

Curling sa vzťahuje na sériu krátkodobých a trvá 1-2 mesiace.

Japonský (lipidový proteín)

Komplex na báze lipidov a proteínov má liečivý a regeneračný účinok na vlasy. Výsledkom sú nádherné, trvanlivé kučery, ktorých účinok trvá od 2 mesiacov do 6 mesiacov.

Podrobnosti o japonských perm vlasy možno nájsť na našich webových stránkach.

hodváb

Kompozícia obsahuje hodvábne proteíny, ktoré majú účinok na starostlivosť. Vhodné aj pre poškodené pramene. Účinok trvá 2-3 mesiace.

Odporúčame si prečítať: čo je to hodvábne vlasy curling Сhi Ionic, recenzie.

biozavivka

Je to jedna z najpopulárnejších a relatívne neškodných. V kompozícii nie je kyselina, amoniak alebo peroxid vodíka. Účinnou zložkou je cysteamín - látka podobná prirodzenému proteínu vo vlasoch. Vďaka tomu vlasy vyzerajú zdravé a dobre upravené a kučery sú prirodzené.

Účinok trvá 2 až 6 mesiacov. Viac informácií o vlasovej biovlne nájdete na našich webových stránkach.

rezba

Ľahká alternatíva k štandardnej chémii. Komponenty nepreniknú dovnútra vlasov (to je v protiklade s týmto) a kučery postupne narovnávajú do 1-2 mesiacov. Vhodné pre tých, ktorí hľadajú najjemnejší spôsob, ako vytvoriť dlhotrvajúce kučery. Čo je to rezbárstvo, populárne typy stylingu, čítané na stránke.

Spôsoby podvádzania

Aké chemické vlasy budú vyzerať najvýhodnejšie? Záleží na spôsobe podvádzania.

Americká metóda

Cheat vytvorený pomocou natáčky Olivia Garden. Kučery sú veľké, ťažké. Ako rastie, prechod od kučier do prírodných prameňov zostáva nepozorovateľný. Na stredne veľkých vlasoch to vyzerá obzvlášť výhodné, ak má majiteľ výrazné a výrazné prvky.

horizontálne

Tyčinky sú kolmé na prameň. Cheat je vyrobený z hrotov ku koreňom.

Mával na papilotki

V práci sa používajú mäkké papilotki. Zvlnenie je fixované ohýbaním stylingov a spájaním koncov. Metóda spočíva v likvidácii, keď je každá vetva oddelená kľukatou a samotné natáčky sú navinuté do vrstiev. Prvá vrstva je vytvorená z krku smerom k zadnej časti hlavy. Vpredu sa tiež robí balenie v smere koruny. Všetky ostatné stylery sú usporiadané tak, aby sa postupne priblížili k týlnej zóne.

koreň

Spracuje sa iba koreňová oblasť. Metóda sa používa na získanie objemu alebo korekciu prerastených vlasov.

Odporúčame čítať: čo je radikálna chémia, najmä jej implementácia.

Curling na špičkách

Curling špičky vlasov je vhodný pre majiteľov všetkých typov vlasov, ktorí chcú zachovať svoje natáčky, ale chcú ušetriť čas na ich každodennom štýle. Takáto ľahká chémia na priemerných vlasoch vyzerá prirodzene a prechody, ako rasteme, sú vylúčené. Okrem toho, zvlnené konce vlasov dobre s rany.

dvojča

Podstata metódy spočíva v inom obale: niektorí stylisti sú navíjaní horizontálne, iní - vertikálne.

Ocas curling

Chémia na chvoste nebude dávať zámky bazálneho objemu, ale to umožní získať veľkolepé kučery na špičkách. Takýto postup je dobrý v tom, že výrobok neprichádza do styku s pokožkou hlavy a pôsobí iba na opätovný rast vlasov.

lichobežníkový

Vhodné pre tých, ktorí sa snažia dostať objem do tváre, okrem parietálnej a bazálnej zóny. Podvádzanie začína v smere od krku nahor. Z prvej vrstvy je k cievke pripevnená kostra, ktorá tvorí budúce lichobežník všetkých nasledujúcich cievok.

Bublina (francúzština)

Zakladateľom metódy je značka L'Oreal. Metóda je založená na transformácii kompozície na penu so špeciálnym kompresorom pred aplikáciou. To vám umožní nasýtiť vlasy kyslíkom a poskytnúť špeciálnu teplotu: zmes sa zahrieva a potom postupne ochladzuje na zvlnených prameňoch.

Vezmite prosím na vedomie, Takáto chémia na stredne dlhých vlasoch sa získava s účinkom prírodných a bude darom pre majiteľov mastnej pokožky hlavy. Pretože vysušuje korene.

Na vlásenku

Pramene sú navinuté na nekovovom gombíku a spracované kompozíciou. Kučera je v poriadku, kučery "odraziť" dosť vysoko, takže je lepšie pre majiteľov ramien a dolných vlasov.

"Deti"

Metóda je vhodná pre majiteľov citlivej pokožky hlavy. Aby sa zabránilo kontaktu s pokožkou, na hlavu sa nasadí ochranný kryt s otvormi. Je teda možné vytvoriť aj malé kučery aj väčšie kučery.

Náklady na

Snažiť sa pochopiť, koľko nákladov je možné, je dobré zvážiť, že cena sa bude líšiť v závislosti od zloženia a spôsobu podvádzania. V salóne vás bude stáť v priemere od 2 200 do 6 000 rubľov.

Ak sa rozhodnete stočiť doma, potom budete musieť utratiť peniaze za kompozíciu a kúpiť:

 • natáčky;
 • dve penové špongie (pre kompozíciu a neutralizátor);
 • rukavice;
 • Plastové nádoby na fixačné a reagenčné činidlá.

Náklady na chemikálie pre - od 350 rubľov a vyššie. Ale keď sa rozhodnete urobiť perm sami, nezabudnite, že je lepšie dať prednosť známym značkám, ktoré monitorujú kvalitu ich produktov. Takéto fondy nebudú najlacnejšie a budú vás stáť 1500 rubľov a viac.

Je dôležité si pamätať! Bez ohľadu na to, či ide o ľahkú permutáciu na stredne dlhé vlasy alebo veľké kučery, tento postup môže poškodiť vlasy. A len skúsený majster bude brať do úvahy všetky nuansy štruktúry a stavu vašich kader, skúmať pokožku hlavy a radiť najlepšiu verziu účesu s chémiou.

kontraindikácie

Kontraindikácie procedúry zahŕňajú:

 • alergické na zložky zloženia alebo náchylnosť k alergickým reakciám. V druhom prípade je potrebné vykonať test citlivosti;
 • akékoľvek ochorenie a vážne vypadávanie vlasov;
 • lieky: hormonálne alebo antibiotiká;
 • tehotenstvo a dojčenie;
 • okamžite po farbení kučer. Chémia môže byť vykonaná až po 2 týždňoch.

Kedy môže nastať nepredvídateľný výsledok

Buďte v takýchto prípadoch veľmi opatrní:

 • keď boli vlasy predtým natreté henou alebo basou;
 • počas „kritických dní“;
 • počas stresových situácií alebo po nich.

Tam je tiež typ kučery, ktoré samy o sebe sú ťažké curl seba alebo narovnať rýchlo. V tomto prípade vám pán poradí, aby ste vyskúšali rôzne skladby na viacerých prameňoch. Ak chcete vybrať najúčinnejšie činidlo.

Vlastnosti perm na strednej vlasy

Priemerná dĺžka je dobrá, pretože kučery vyzerajú veľkolepé v rôznych formách (malé, veľké, špirály atď.). Neodvíjajú sa však pod svojou váhou, ako je to v prípade dlhých vlákien.

Dôležitý bod! Keď curling vlasy budú "skok" a dĺžka bude oveľa kratšia. Toto treba vziať do úvahy pri výbere metódy podvádzania a samotnej chémie.

Ako robiť chémiu doma

Pre curling bude potrebovať:

 • dve nádrže na zloženie (zadržiavacie činidlo a činidlo). Je lepšie zvoliť si plast;
 • kefa;
 • rukavice;
 • uteráky;
 • polyetylénové viečko;
 • kvalitatívne zloženie;
 • Stylery (cievky, natáčky na plasty, papilotki);
 • Nekovové hrebene - na oddeľovanie prameňov a vzácnych zubov;
 • dve penové špongie;
 • negližé;
 • ocot;
 • voda;
 • šampón;
 • balzam alebo redukčné činidlo po chémii;
 • krém (pre deti, kozmetické, vazelína);
 • postroj vyrobený z vlnenej dĺžky, dosť na zviazanie hlavy.

Ako to urobiť

Výkon Technika:

 1. Umyte si hlavu. Nekombinujte pokožku, pretože je dôležité, aby na nej zostal prirodzený tuk. To chráni epidermis pred vplyvom zloženia a sušenia;
 2. Blot s uterákom, kým mokré a hrebeň hrebeň s riedkymi zubami;
 3. Do podvádzať vlasy na stylistov. Použite najobľúbenejšiu, horizontálnu metódu ako príklad, naviňte kulmu do zón: od čela po zadnú časť hlavy a po stranách. Začnite krútiť na cievke s hrotmi a upevnite styler bližšie ku koreňom. Snažte sa vziať zámky rovnakej šírky (asi 5 mm) tak, aby kučery boli rovnaké.
 4. Všetky oblasti kože v blízkosti vlasov, dobre namazať krémom a prikryť bavlnenou šnúrkou.
 5. Oblečenie chráňte nosením peignoir. Noste rukavice na rukách.
 6. V pripravených pokrmoch zmerajte požadované množstvo kompozície (uvedené v návode v závislosti od dĺžky srsti).
 7. S pomocou špongie, rýchlo aplikovať na zvlnené natáčky na vlasy. Po prvé, zaobchádzať s týlovou zónou, potom - parietal. Na samom konci chodiť po stranách a čele.
 8. Na hlavu položte polyetylén a prikryte ho uterákom;
 9. Podržte kompozíciu podľa pokynov.
 10. Po umytí činidla čistou vodou neodstraňujte stylery.
 11. Prebytočnú vlhkosť utrite uterákom;
 12. Držiak na huby.
 13. Ponechajte na prameňoch špecifikovaných v pokynoch (približne 7 minút) a odstráňte natáčky.
 14. Na už neskrútené kučery aplikujte zvyšky fixačného prostriedku a nechajte čas do 5 minút.
 15. Opláchnite vodou a potom opláchnite (1 diel octu a 6 dielov vody). Acetický roztok neutralizuje alkálie.
 16. Vysušte uterákom a na vlasy naneste balzam alebo regeneračný prostriedok.
 17. Urobte si zábal s kulmou. Sušič vlasov nepoužívajte!

Odporúčame si prečítať: ako urobiť perm doma.

Čo by ste mali venovať pozornosť

Jemnosť vykonanej chémie:

 • pri navíjaní nepripevňujte priadze veľmi silno, inak môžu byť kučery krehké;
 • Neaplikujte príliš veľa. V opačnom prípade prebytočná hmota začne pretekať cez vlasy na kožu a na ňom sa objaví podráždenie;
 • zámky dobre opláchnite medzi kompozíciami, inak sa môže zmeniť ich farba;
 • Počas prevádzky sa vyhnite kontaktu s kovom.

Je to dôležité! Vyberte si kvalitný nástroj s neukončenou trvanlivosťou.

Vykonajte testy:

Pred zabalením je potrebné:

 • vykonať test alergickej reakcie. Ak to chcete urobiť, naneste malé množstvo zlúčeniny na ohyb vášho lakťa a počkajte štvrtinu hodiny. Ak nie je začervenanie, môžete použiť. Ak sa reakcia prejaví, postihnuté miesto utrite peroxidom vodíka a opláchnite vodou. Odpadová chémia;
 • vykonať vyšetrenie pokožky hlavy z hľadiska poškodenia. Pri odreninách, podráždeniach, móloch atď. Sa postup nemôže vykonať.

Ako dlho drží curl

V závislosti od typu a stavu samotného chĺpku môže účinok perm trvať od 1 mesiaca do 6 mesiacov.

Dôsledky a starostlivosť po chémii

Ak chcete, aby sa zvlnené vlasy vyzeral elegantne a dlhodobo si udržali svoj tvar, musíte po zákroku dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • 4-5 dní po curlingu kučery nemožno umyť a česať;
 • je zakázané ísť do postele s mokrou hlavou;
 • nepoužívajte natáčky na vlasy a tepelné zariadenia. Sušič vlasov vrátane;
 • Mokré vlasy nezakrývajte v uteráku alebo ich kefujte, kým nebude suché;
 • obmedziť používanie kovových hrebeňov a vláseniek;
 • kučery je možné maľovať len dva týždne po zákroku;
 • Použite prostriedky na poškodené vlasy: masky, šampóny, balzamy;
 • pre styling použite styling pre kučeravé kučery;
 • chráni vlákna pred priamym slnečným žiarením a ultrafialovým žiarením;
 • Orezať tipy v čase, takže účes je vždy elegantný.

Pozri tiež: správna starostlivosť o vlasy po chémii, čo je na tom špeciálne.

ktorým sa

Ak chcete, aby dlhodobé kučery vyzerali elegantne, musíte vedieť, ako položiť perm:

 • umyte si vlasy špeciálnym šampónom. Je možné s maskou;
 • osušte uterákom a aplikujte nezmazateľný balzam. Stláčajte kučery stláčaním pohybov rúk. Na dosiahnutie efektu mokrej chémie aplikujte gél na vlasy a potrite si ruky aj vlasmi pomocou kompresných pohybov. Suché prirodzene;
 • Môžete natáčať kadere na natáčky. Potom bude tvar zvlnenia jasnejší.

Odporúčame si prečítať: ako krásne položiť perm.

Výhody a nevýhody chémie

Plusy perm:

 • kučery vyhovujú všetkým;
 • styling by sa mal robiť menej často ako obvykle;
 • mastné vlasy nie sú tak rýchlo znečistené a môžu sa prať menej často;
 • objem;
 • vetvy sa poslušnejšie.

nevýhody:

 • negatívny vplyv na vlasovú štruktúru - môžu sa stať krehkými;
 • Ak sú kadere unavené, nemôžete sa ich zbaviť bez ostrihania.

Bez ohľadu na to, akú dlhodobú voľbu si vyberiete, nezabudnite, že na dosiahnutie príjemného výsledku je dôležité brať do úvahy také momenty: výber kompozície, výber stylingov a presné dodržiavanie technológie. Preto, ak si nie ste istí, že môžete dosiahnuť majstrovstvo v umení domácej chémie, experimentujte. Dôverujte profesionálovi, o ktorom ste počuli len dobré recenzie. On vám povie, aký druh perm vám lepšie, v závislosti na tom, či máte hrubé kučery alebo tenké, farbené alebo nie.

Kvalifikovaný majster vám ochráni vlasy pred možným poškodením a po zákroku vyberie najlepšiu starostlivosť. Až potom si môžete byť istí, že váš perm nebude smutným experimentom. A budete mať krásne, veľkolepé, a čo je najdôležitejšie, zdravo vyzerajúce kučery.

Populárne typy dlhodobej vlasovej kulmy:

 • mokrá chémia, ako dlho trvá "mokrý" účinok na vlasoch;
 • vertikálna chémia, recenzie a ceny;
 • vlastnosti špirálovej chémie, poradie vykonávania;
 • perm Curls anjel, jeho výhody a nevýhody;
 • Čo je tajomstvom popularity biomasy Mossa Green Light;
 • ISO biowave: zloženie a výhody kladenia.

Loading...