3 účinné recepty, ktoré vám pomôžu obnoviť po víťazstve nad rakovinou: infúzie a odvary

Chemoterapia, ktorá sa používa pri liečbe zhubných nádorov (onkologické ochorenia), je sprevádzaná negatívnymi následkami pre ľudské telo. Tento typ liečby zabíja rakovinové bunky, ale súčasne má chémia toxický účinok na orgány a tkanivá. Ich funkcia je porušená, dochádza k zmene tkanív v negatívnom smere.

Po chemoterapii často pomáhajú ľudové lieky.

Boj proti chorobe s chémiou má jednu nevýhodu. Výsledkom stretnutí sa ľudské telo stáva v doslovnom zmysle slova „čisté, sterilné“. Spolu s rakovinovými bunkami umierajú aj užitočné (zodpovedné za udržanie rovnováhy zažívacieho systému, imunity a iných procesov). V tomto stave predstavujú infekcie vážne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a život.

Preto je dôležité poznať informácie, ktoré pomôžu vydržať chemoterapiu a lepšie sa zotaviť z mnohých cyklov chemoterapie.

Ako prekonať slabosť tela: skupina orgánov, ktoré potrebujú podporu

Opatrenia na obnovu sa vykonávajú komplexným spôsobom, ale niektoré problémy sa vyskytujú najčastejšie. Pred začatím rehabilitačnej liečby sú identifikované zraniteľné a slabé oblasti. Osobitnú pozornosť im venuje. To je základom liečby.

Bežné problémy:

 • zhoršený krvný obraz;
 • ťažké vypadávanie vlasov;
 • poškodenie toxických účinkov vnútorných orgánov;
 • slabosť a pocit nevoľnosti.

Ošetrujúci lekár zase predpisuje režim rehabilitácie po intenzívnej chemoterapii.

Séria liekov v tomto prípade je zameraná na:

 • obnovenie orgánov zodpovedných za čistenie (obličky, pečeň, pľúca).
 • zvýšenie počtu leukocytov v krvi (tieto bunky sú zodpovedné za tvorbu protilátok, boj proti infekciám vírusového, bakteriálneho a plesňového pôvodu).
 • obnovenie normálneho fungovania čreva (odstraňuje toxíny z tela).

Väčšina liekov spôsobuje nevoľnosť u pacientov. Je to spôsobené toxicitou liekov. Otrávené telo nie je schopné vyrovnať sa s toľkými toxínmi. V takýchto prípadoch lekár rozhodne, ako sa zotaviť z chemoterapie, predpísať potrebné lieky v kombinácii s ľudovými liekmi.

Použitie rastlín na obnovu tela po chemoterapii

Lieky na báze Aloe inhibujú šírenie metastáz. Účinnosť je 60%. Keď kombinujete chemickú terapiu a liečbu aloe, aj hlavný uzol je brzdený. Vďaka liečivým vlastnostiam tejto rastliny sa vytvrdzujú sliznice.

Šarlát bojuje s nádorovými formáciami v zóne:

 • žalúdok;
 • čreva;
 • maternica;
 • vaječník.

Inštrukcie na prípravu vlastnej drogy:

 1. Listy rastliny prechádzajú cez mlynček na mäso.
 2. Zo získaného koláča sa vylisovala šťava.
 3. Pripravuje sa vodka tinktúra, 1: 8 (jedna časť aloe džúsu a osem častí vodky).

Tinktúra sa užíva pred jedlom, jedna lyžička (3-4 krát denne).

Plantain má dobrý účinok. Tento typ rastliny obnovuje pohyblivosť tráviaceho traktu, jeho sekrečnú funkciu, hojí tkanivo. Lieky, ktoré majú plantajn v ich zložení, môžu ovplyvniť vývoj nádoru v skorých štádiách jeho vzhľadu.

Spomaľuje nádory pľúc, pozostávajúce z veľkého množstva užitočných stopových prvkov. Rastlina má pozitívny vplyv na zloženie krvi - významnú výhodu po chemoterapii. Medunitsa má riediaci účinok, rovnako ako iné rastliny: palina, čakanka, lúka.

Obnova po chémii pomocou ľudových prostriedkov je povinná len po konzultácii s lekárom.

Ľudové prostriedky majú prirodzený základ, ale ak sa použijú nesprávne, môžu spôsobiť vážne škody.

Použitie ovsa na lekárske účely

Znížený počet bielych krviniek sa lieči ovsom. Táto obilnina má veľkú batožinu vitamínov a mikroelementov.

Celé zrno pozostáva z:

 • rôzne vitamíny;
 • aminokyseliny;
 • macronutrients;
 • stopové prvky.

Obsah kremíka v ovse je veľmi vysoký. Vlastnosti tohto chemického prvku zvyšujú elasticitu spojivových tkanív, silu. Ovplyvňuje sliznice, steny ciev a posilňuje ich.

Ovsené zrná podporujú metabolizmus lipidov, zlepšujú funkciu obličiek a pečene a fungovanie gastrointestinálneho traktu. Inštrukcie popisujúce, ako rýchlo sa dostať z chemoterapie s ovsom, zahŕňajú jednoduchý recept na prípravu odvarov mlieka.

Recept na varenie vývaru:

 1. Vo štvrť litri mlieka (250 ml) sa pridá lyžica ovsa. Zrná musia byť celé.
 2. Zmes sa varí 15 minút. Súčasne sa udržuje malý oheň.
 3. Po tomto je vývar daný čas na infúziu.

Odvar z ovsa na vode môže zlepšiť zloženie a stav krvi. Zrná (200 g) sa premyjú, nalejú studenou vodou (1 1) a varia na nízkom ohni počas dvadsiatich piatich minút. Hotový odvar sa prefiltruje a odoberie trikrát denne po pol pohára. Na zlepšenie chuti sa pridáva med (ak naň nie je alergia).

Varenie odvarov z ľanových semien rýchlo pomôže vstať

Ľanové semená sú bohaté na mastné kyseliny, mangán, draslík. Nie je to posledné miesto, ktoré je vlákno, ktoré pomáha zotaviť sa z chemoterapie a odstrániť zbytočné z tela. Prebytočné látky zahŕňajú metabolity tvorené liekmi na boj proti rakovine, toxíny vylučované mŕtvymi bunkami.

Recept na infúziu:

 1. Semená sa naliali do termosky (štyri polievkové lyžice. L).
 2. Naleje sa 1000 ml vriacej vody.
 3. Kvapalina podaná cez noc (najmenej šesť hodín).
 4. Druhý deň ráno obsah termoskupiny.
 5. Pridá sa pohár vriacej vody.

Prijatie tejto infúzie trvá počas polmesiaca. Nie je obmedzená na jedlá alebo dávky. Denne sa odporúča vypiť 1 l infúzie z ľanových semien.

Bylinné odstránenie

Bylinková liečba je široko využívaná na regeneračné účely po chemoterapii pacienta.

Recepty na odvar a infúzie:

 1. Sušená a nasekaná žihľava v množstve jednej lyžice sa naleje vriacou vodou (300 ml), vloží sa na suché miesto. Po niekoľkých hodinách je nástroj pripravený. Dávkovanie: trikrát denne, ½ šálky.
 2. Kolekcia vo forme listov, rovnako ako púpava rizómy, lístky mäty a harmančeka kvety, 0,5 litra vriacej vody sa naleje. Zložky sa odoberajú v rovnakom pomere (stačí 15 g každej rastliny). Kompozícia stojí niekoľko hodín a používa sa v 20 ml, štyrikrát denne.
 3. Medunity (15 g) sa naplnia vriacou vodou (300 ml) a usadia sa na teplom mieste aspoň tri hodiny. Dávkovanie: ½ šálky, 3 krát denne.

V kombinácii s príjmom byliniek by sa mala brať silikónová a strieborná voda. Je jednoducho nasýtený: nádoba sa odoberá s čistenou vodou, do nej sa vkladá kremík (stačí jeden kus). V tomto stave sa voda udržiava týždeň. Na naplnenie vody striebrom sa čistá kvapalina naleje do striebornej nádoby (varná kanvica, miska) a nechá sa stáť dva týždne. Dávkovanie vody: 50 ml (každá z nich), dvakrát denne.

Diétne odporúčania

Diéta po utrpení rakoviny je veľmi dôležitá. Diéta je naplnená potrebným množstvom sacharidov a proteínov. Prítomnosť ovocia a zeleniny je nevyhnutná, pretože telo potrebuje doplniť vitamínovú rovnováhu.

Osobitným prínosom je:

 • citrusové ovocie;
 • kapusta;
 • modré a červené bobule;
 • mrkva;
 • zeleň.

Víťazná nevoľnosť pomôže ovocným nápojom s kyslou chuťou. Na tieto účely sa odporúča získať mixér alebo kombinovať, pretože vo verziách skladu je nízky obsah zdravých, vysokých hladín cukru, farbív, stabilizačných a konzervačných látok.

Použitie kuchynského robota zabezpečí prirodzenosť použitého ovocného nápoja. Poskytuje možnosť nezávisle kontrolovať produkty a ich množstvo. Príprava šťavy alebo šťavy v tomto prípade bude trvať len niekoľko minút. Ešte rýchlejšie ako nakupovanie.

Tradičná medicína by mala byť umiernená

Pitie veľkého množstva vody pomôže odstrániť mŕtve rakovinové bunky z tela. Berry ovocné nápoje sa odporúča používať aspoň 2-3 poháre denne. V dennej sadzbe pitnej vody je zahrnuté, odvar z divokej ruže a rowan. Menšia konzumácia červeného vína je povolená.

Diéta je predpísaná lekárom individuálne na základe testov. V závislosti od stavu tela môže špecialista odporučiť dvojnásobný objem bielkovinových potravín, hovädzieho mäsa, červeného ovocia, napríklad jabĺk, granátových jabĺk. Niektoré potraviny môžu stav zhoršiť. Tento okamih je s pacientom prerokovaný ošetrujúcim lekárom, mali by byť vylúčení zo stravy.

Loading...