Mrazivost

V posledných rokoch sa sivé vlasy stali jedným z najpopulárnejších trendov. V salónoch v požiadavkách farbenie v popola, šedých odtieňoch alebo v technike soli a korenia. Ale pokiaľ ide o prírodné, prírodné sivé vlasy, v tomto prípade je sotva možné nájsť aspoň jednu nadšenú ženu. Koniec koncov, tento stav vlasov je spojený so starnutím pre mnohých, a nie vôbec s módnymi trendmi.

Čítajte Viac

Šedivé vlasy sú zvyčajne spôsobené zmenami v ľudskom tele súvisiacimi s vekom. Produkcia melanínu klesá ako bunky produkujúce tento vek. Ale tiež sa stáva, že v mladom veku človek začína pozorovať sivé vlasy. Ako byť v tomto prípade? Samozrejme, používajte tónovací šampón pre sivé vlasy, určený pre mužov a ženy, ktorí striekajú až 30% vlasov.

Čítajte Viac

Včasné sivá je veľmi častým javom. Šedivé vlasy sa objavujú pred dosiahnutím veku 24 rokov u mužov a žien belošskej rasy a u ľudí v tmavej pleti vo veku do 30 rokov a vo veku štyridsať ich vlasov sa stáva úplne bielym. Súhlasím, esteticky, nie veľmi pekne. Pozrime sa podrobne na to, prečo sa sivé vlasy objavujú v mladom veku a či existujú spôsoby, ako s nimi bojovať.

Čítajte Viac

Vzhľad šedivých vlasov v dávnych dobách bol zosobnený múdrosťou a životnou skúsenosťou. Časy sa zmenili, a majitelia "striebra" vo svojich vlasoch sa snažia rýchlo zbaviť farebného defektu maľovaním a dokonca vytiahnutím. Je možné vytiahnuť sivé vlasy? Ako oprávnené sú také drastické opatrenia a aké smutné následky na to čakajú, čítajte ďalej.

Čítajte Viac

Šedivé vlasy v dospelosti sa považujú za normu. Tento proces sa spravidla začína vo veku 30 - 40 rokov a rýchlo sa vyvíja v starobe. Ale tiež sa stáva, že sivé vlasy dieťaťa sa javia skôr ako by mali byť. Čo robiť v takejto situácii, stojí za to sa o to starať a je vždy potrebné poradiť sa s lekárom o radu?

Čítajte Viac

Hlavným vinníkom vzhľadu "striebra" na hlave je melanín. Je to prírodný pigment, ktorý vyplňuje vlasový hriadeľ a určuje jeho farbu. S vekom oslabujú bunky produkujúce melanín (melanocyty) a vlasy vo vnútri sa stanú prázdnymi a externe sivými. Každá krása sa snaží čo najdlhšie oddialiť prejav nepríjemného defektu, používajú sa prírodné masky, špeciálne cvičenia a kozmetické procedúry.

Čítajte Viac