Problémy

Dnes je olejnatá seborrhea považovaná za jednu z najčastejších chorôb pokožky hlavy. Táto patológia sa prejavuje v zóne akumulácie mazových žliaz. Najčastejšie sa diagnostikuje u adolescentov počas puberty, ako aj u dospelých, ktorí majú hormonálne poruchy. Aby bola liečba tohto ochorenia účinná, je veľmi dôležité vedieť, aké príznaky a príčiny sú pre neho charakteristické.

Čítajte Viac

Chytré vlasy opúšťajú hlavu, vydychujú a lezú lúče? Muži nemusia venovať pozornosť. Dievčatá sa ponáhľajú do obchodov pri hľadaní masiek, krémov a mastí, búrkových bylinkárov a preháňaní receptov babičky. Niekedy táto taktika pomáha. Ale keď tieto titánske úsilie neprináša výsledky, žena ide k lekárovi.

Čítajte Viac

Dermatitída je skupina kožných ochorení charakterizovaných zápalovým procesom v tkanivách dermis. Patológie sa vyvíjajú pod vplyvom vnútorných a vonkajších faktorov. Dermatóza, ktorej symptómy a liečba závisia od príčiny ochorenia, je lokalizovaná na rôznych častiach tela. Dermatitída na hlave je liečená lokálnymi a systémovými liekmi.

Čítajte Viac

Sú situácie, keď sa každý deň premieňa na bolestivé odrazy toho, o koľko vlasov dnes padlo. Ranné prebudenia so sebou prinášajú strach z pohľadu na vankúš, aby nevideli chĺpky, ktoré padli v noci. Starostlivá starostlivosť a včasná liečba pomôžu udržať vaše vlasy krásne Môžete napraviť situáciu a vrátiť zdravý stav vlasov?

Čítajte Viac

Ako obnoviť sivé vlasy - vrátiť farbu sivých vlasov? Je to možné? Áno, je to možné. Ako viete, zmena farby pokožky hlavy je spojená s účinkom melanínových pigmentov, ktorých počet sa vo vlasoch stáva menej a menej - ako osoba starne. A niektorí ľudia sivej na 35, a iní - až do konca života majú prirodzenú pokožku hlavy: nemajú šedé vlasy na hlavách.

Čítajte Viac

Starostlivosť o vlasy je nevyhnutná pre každého. Pravda je o niečo zložitejšia ako nákup módneho oblečenia, šperkov alebo doplnkov, avšak v prípade potreby je to celkom možné. Niekedy sa ženy sťažujú na nadmerné vypadávanie vlasov. Musíte pochopiť, že majú svoj vlastný životný cyklus, keď končí - vlasy zomrú.

Čítajte Viac

Šedivé vlasy sú jedným zo znakov vstupu do dospelosti, a preto jej vzhľad často zaberá prekvapenie, najmä ženy. Tento jav je spojený so znížením produkcie melanínu. Existujú aj iné dôvody na sivá. Medzi nimi sú dedičné faktory, nedostatok stopových prvkov, metabolické funkcie v pokožke hlavy a ďalšie.

Čítajte Viac

Je chybné veriť, že zoster sa môže objaviť až po kontakte s chorým zvieraťom alebo osobou. Vlasový lišajník sa najčastejšie prenáša geneticky a pod vplyvom určitých vonkajších faktorov získava výraznú formu. Čo je folikulárna keratóza, alebo je to versicolor, je ochorenie postihujúce ústa folikulov olejových vlasov.

Čítajte Viac

Vzhľad sivých vlasov je znakom zrelého veku a tento jav je prirodzený. Ale keď sa mladý charmer náhle začne sivieť, ide nad rámec normy. Preto stojí za pochopenie, aké sú príčiny skorých sivých vlasov u žien, aby sa zabránilo vzniku tejto odchýlky v čase. Skoré sivé vlasy u ženy sú dôvodom na znepokojenie, ale nie tak vážne.Mechanizmus bielenia vlasov Farbenie vlasov je spojené s melanínom - pigmentom, ktorého syntéza sa vyskytuje v melanocytoch.

Čítajte Viac

Jedna osoba z tisíca bola diagnostikovaná aspoň raz za život taký jav ako hniezdna alopécia. V dôsledku autoimunitných porúch, ktoré spôsobujú poškodenie folikulov, vypadávajú vlasy na plochách, ohniská, zvyčajne zaoblené. Choroba nepozná vekovú hranicu a nachádza sa u detí a dospelých, ale častejšie postihuje ľudí vo veku od 15 do 30 rokov, ktorí majú prirodzené tmavé vlasy.

Čítajte Viac

V súčasnosti trpí mnoho mužov a žien lupinami na hlave. Avšak nie všetci chalani s lupinami na hlavách vedia, ako sa zbaviť lupín u mužov - chlapci na rozdiel od dievčat venujú pozornosť starostlivosti o svoje vlasy. Lupiny nie sú esteticky príjemné a je potrebné sa ich zbaviť, tento článok hovorí o tom, ako správne riešiť lupiny u žien.

Čítajte Viac

Ak chcete sa zbaviť lupín vyvinutý veľa lekárskych šampónov a mastí. Aj keď je to skôr estetický problém, dáva pacientovi nepríjemnosti. Ak chcete vybrať vhodný nástroj alebo tablety na liečbu lupín, je potrebné pochopiť príčiny. Nenechajte sa naštvaný, ak sa vlasy objavili biely chmýří Ako určiť lupiny doma Lupiny sa vyskytuje na chlpatú časť pokožky hlavy vo forme malých bielych šupín.

Čítajte Viac

Priemerná životnosť vlasov je 5-6 rokov, pričom každý mesiac sa jej dĺžka zvyšuje o 1-2 cm, potom vypadnú a nahradia sa novými. Strata a krehkosť sú dve rôzne veci. Ak si ľudia všimnú, že ich vlasy vypadnú s bielou špičkou, začnú panikať, pretože si myslia, že chĺpky padajú priamo z koreňov.

Čítajte Viac

V súčasnosti je najčastejším problémom storočia: ako zastaviť plešatosť. Tento problém sa často nachádza medzi predstaviteľmi silnejšieho pohlavia. Čo je alopécia u mužov? Alopécia je jav, ktorý vedie k úplnej alebo čiastočnej strate vlasov z mnohých rôznych dôvodov. Tento proces sa považuje za nezvratný, takže mnohí sa musia vyrovnať s takou nevýhodou.

Čítajte Viac

Nikto nie je poistený proti absurditám, ako sú žuvačky na vlasoch, preto sú informácie o cestách vonku najcennejším darom. Popri problémových situáciách sa určite objavia nové spôsoby ich riešenia, nezáleží na tom, ako sa tam dostala žuvačka: priatelia kruto žartovali, dieťa sa z nej snažilo vytvoriť web, alebo zlý návyk na to, aby si ju vytvoril na ušnom lalôčiku, hral zlú úlohu (áno, niekedy sa to deje).

Čítajte Viac

Herpes chlpatej časti je zriedkavá, pomerne komplikovaná forma patológie. Akonáhle sa vírus dostane do tela, môže sa opakovať. Spustený a neliečený herpes na hlave je mimoriadne nebezpečný. Pojem Herpes je vírusovej povahy, prejavuje sa vo forme vodou naplnených pľuzgierikov na epiderme. Najčastejšie herpes ovplyvňuje pery, líca.

Čítajte Viac

Zmena vlasovej línie nastáva v priebehu života človeka - mŕtve vlasy vypadávajú, na svojom mieste rastú nové. A to je úplne normálne. Vypadávanie vlasov je problém, ktorý sa vyskytuje nielen u mužov, ale aj u žien, ale niekedy tento jav má patologický priebeh, keď je zreteľne viditeľná aktívna strata vlasov.

Čítajte Viac